RESİMSANATTAN

‘Üç Günlük Dünya’ için buluştular!

Üretimlerinde farklı teknikler kullanan sanatçılar, Tekke Yokuşu No: 2’de ‘Üç Günlük Dünya’ adlı sergi için bir araya geldiler.

Semti deniz kıyısına ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne ulaştıran Tekke Yokuşu üzerinde bulunan ve sergi tarihine kadar da bir sanatçıya atölye olmuş mekandaki bu sergi, mekanın işlevinin ilk ve son kez değiştirilmesiyle ilişki kuruyor. İçinden geçen birey ve nesneleri sanatçının üretim süreci boyunca kucaklamış olan bu mekan, işlevin değiştirildiği açılış günü anından serginin bitişine kadar üreten bireyleri bir araya getirme işlevini son bir kez daha üstlenecek.

‘Üç Günlük Dünya’ sergisinde, spesifik bir mekana bırakılmış yol levhaları niteliğinde olan işler, izleyicinin zihninde geçicilik, kalıcılık, geçmiş, gelecek, adres ve an sorgulamalarına son kez sahne oluyor.

Sanatçılar:
Ali Çetinkaya, Aylin Yavuz, Beyza Boynudelik, Burak Ata, Burcin Erdi, Cihan Ferah, Demet Yalçınkaya, Ecem Yüksel, İpek Yeginsu, Gamze Zorlu, Görkem Dikel, Nur Gurel, Sabo, Saadet Küçük, Olga Alexopoulou

Sergi 25-27 Ekim 2017 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

‘Üç Günlük Dünya’ Mekanı
Tekke Yokuşu No:2
Beyoğlu-Istanbul

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı