SANATTAN

WINNIE THE POOH’un filmi yapılacak!

Disney, Winnie the Pooh’un filmini yapacak.

Alice Harikalar Diyarında ve Cinderella filmlerinin başarısından sonra Disney bu sefer de İngiliz yazar Alan Alexander Milne’ın çocuklar tarafından çok sevilen karakteri Winnie the Pooh’u film olarak yeniden canlandıracak.

 

Disney, yeniden arşivine el atarak çocukların çok sevdiği Winnie the Pooh’u film olarak beyaz perdeye taşımayı planlıyor. Haberlere göre, yeni film yazar Milne’nin sevimli karakteri Ayı Winnie ve arkadaşları Tigger, Eeyore, Piglet, Baykuş ile Tavşan’ın hikayesini anlatan eserini yeni bir yaklaşımla ele alacak.

 

Senaryo yazarı Alex Ross Perry’ın hazırlayacağı yeni versiyonda, ayının sahibi Christopher Robin büyüdükten sonra kendini yeniden 100 Hektar Ormanı’nda bulacak.

 

Daha önce Disney’in yeniden çektiği Alice Harikalar Diyarında 2010’da bir milyar dolar gişe hasılatı elde etmişti.

 

Disney daha önce de Winnie the Pooh’u 1977’de “The Many Adventures of Winnie the Pooh”, 2000’de “Tigger Movie”, 2003’de “Piglet’s Big Movie”, 2005’de “Pooh’s Heffalump Movie” ve 2011’de de “Winnie the Pooh” filmleri ile beyaz perdeye taşımıştı.

 

Disney’in ayrıca son yıllarda eski yapımlarını yeniden çalışmaya başlattığı görülüyor. Bunu Alice Harikalar Diyarında ve Cinderella ile gördük. Ayrıca Güzel ve Çirkin ile Mulan’ın konusunu alan yapımlar da gelecek filmler arasında yer alıyor.

 

(www.zirvehaberajansi.com)

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı