SANATTAN

Yaşar Üniversitesi Öğrencilerinden Uluslararası Başarı

Genç piyanistler İtalya’da dünya 2’incisi oldu!

Yaşar Üniversitesi’nde müzik eğitimi gören Pınar İstemi ve Benan Dalkıran, İtalya’nın Barletta kentinde düzenlenen “Uluslararası Genç Müzisyen Yarışması”nda “Oda Müziği Duo” kategorisinde ikincilik ödülü kazandı.

Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Piyano Ana Sanat Dalı 3’üncü sınıf öğrencisi Pınar İstemi 7 yaşında, Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi Benan Dalkıran da 8 yaşında müziğe büyük bir tutkuyla bağlandı. Küçük yaşta piyano eğitimi almaya başlayan ikili üniversite eğitim tercihlerini de müzik bölümünden yana kullandı.

Üniversitedeki takım çalışmaları esnasında bireysel yeteneklerinden fazlasını başardıklarını fark ettiklerini, bu nedenle de bir araya gelme kararı verdiklerini anlatan genç yetenekler, ilk kez katıldıkları uluslararası müzik yarışmasından ödülle dönmeyi de başardı.

Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Paolo Susanni’nin eğitmenliğinde İtalya’nın Barletta şehrinde düzenlenen 26. Uluslararası Genç Müzisyen Yarışması Città di Barletta’da oda müziği duo dalında 2’inci gelen ikili, bu başarıyı 7×24 birlikte çalışarak elde ettiklerini söylediler.

Yaşar Üniversitesi Öğrencilerinden Uluslararası Başarı 2

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı