Genel

Yeşilçam’ın Efsane İsmi Cüneyt Arkın Sonsuzluğa Uğurlandı

Efsane sanatçı Cüneyt Arkın için ilk olarak Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi.
Törene sanatçının ailesi, devlet protokolü, sanatçı dostları ve sevenleri katıldı. 

AKM’de yapılan törende aile adına oğulları, Kaan Cüreklibatur ve Murat Arkın konuştu. Sanatçı dostlarından Ediz Hun konuştu. Törene katılan İstanbul Valisi Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Cüneyt Arkın’ın sınıf arkadaşı olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de birer konuşma yaptı.

Yılmaz Büyükerşen, Arkadaşı Cüneyt Arkın’ın az bilinen özelliklerini anlattı: “Türkiye’nin en büyük çocuk hastanesini yapmak istiyordu. Bir diğer özelliği de katıksız bir Atatürkçüydü… Halk kahramanıydı, filmlerinde halk kahramanlarını temsil ederdi. Ben gençlere, yeni yetişen kuşaklara söylüyorum, Fahrettin’in bilinmeyen yönlerini araştıralım okuyalım.”  

Oğlu Murat Arkın “Onun filmleriyle büyüdük, yaşadık, onun filmleriyle yaşayacağız. Babamın bir filminin repliğiyle bitirmek istiyorum: Ağlamayın be! Böyle insanlara ağıt değil, destan yaraşır…”  şeklinde konuştu.

 

Konuşmalar sonrası, saygı geçişi ile AKM’de ki tören tamamlandı.

Sanatçının cenazesi buradan kalabalıklar eşliğinde Teşvikiye Camii’ne getirildi. Burada yine sanatçı dostları, devlet protokolü ve sevenlerinin yoğun katılımı ile cenaze namazı kılındı. Camiye gelenler arasında İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, sanatçının birçok filmde beraber oynadığı Türkan Şoray vardı.

Teşvikiye Camii’nde kılınan namazdan sonra kalabalıkların alkışları ve sevgi gösterileri ile usta oyuncu Cüneyt Arkın, Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Haber-Fotoğraf-Video: Nasuh Bektaş 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu