SANATTAN

‘Yokuş Yukarı’ Çıkarken Susanlara!

Olcay Kuş’un ”Yokuş Yukarı” isimli sergisi Art On İstanbul’da açıldı.

Sanatçının toplumsal ruh hallerini, sokak, medya, kimlikler ve jestler üzerinden etüt ettiği son dönem işleri bu sergide izleyici karşısına çıkarken, toplumsal sorunların artarak yaşandığı günümüzde gelinen bireysel ve kolektif suskunluk hali, serginin temel meselesine dönüşüyor.

Sanatçı Olcay Kuş eserlerinde, politik belirsizliklere ve olumsuzluklara, kontrol edilemeyen zamanın yarattığı karmaşanın toplum üzerindeki etkilerine alaycı ve eleştirel bir üslup ile yaklaşıyor. Sokak sanatının estetiğinden esinlenerek kullandığı gazete kâğıdı ve sprey boya, çarpıcı renk kullanımı ve belirgin şablonlar ile imgeleştirdiği beden dili hem mutsuzlaşan çoğunluğun bastırılmış duygularını ifade ediyor hem de suskunluk halinin devam edemeyeceğine işaret ediyor.

Sanatçının çeşitli oyuncaklardan yola çıkarak, poliüretan köpük ve kâğıt hamuru ile oluşturduğu Geride Kalanlar isimli amorf heykel serisinin de ilk kez sergilendiği ‘Yokuş Yukarı’ isimli sergiyi Art On İstanbul’da 18 Şubat 2017 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Art On İstanbul
Meşrutiyet Cd. Bilsar Binası No.90-A 
Şişhane, Beyoğlu-İstanbul

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı