MÜZİKSANATTAN

Yüzlerce Korist ile Yeni Yıl Konseri

Boğaziçi Gençlik Korosu, MAGMA Gençlik Korosu, MAGMA Oda Korosu ve MAGMA Performans Korosundan oluşan korolar, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yeni yıl konseri verdi.

Masis Aram Gözbek, Mert Can Dursun ve Ceyda Ayanoğlu yönetiminde korolar, bir çok sevilen eseri seslendiler. İlginin yoğun olduğu konseri dinlemeye gelenler arasında Erkan Özerman, Betül Demir, Güngör Bayrak, Çağ Çalışkur, Şebnem Erdener, Bala Atabek de vardı.

Yaklaşık iki saatin üzerinde süren konser izleyicileri büyüledi. Konser sonu seyircileri bekleyen sürprizler vardı. Konser sonu tüm korolar aynı anda sahne aldılar ve hep birlikte “Yeni Yıl Şarkısı” seslendirdiler. Gecenin diğer sürprizi ise konserde hazır bulanan Ali Rıza Binboğa‘nın sahneye davet edilmesi oldu. Ali Rıza Binboğa ve yüzlerce korist hep birlikte “Yarınlar Bizim” şarkısını seslendirdi. Seyircilerden gelen yoğun istek üzerine tüm salonla beraber “Yarınlar Bizim” şarkısı tekrar söylendi.

Konser sonu bir çekiliş yapıldı. Çekilişten çıkan seyirci, sahneye davet edildi. Sahneye alınan seyircinin şefliğinde tüm korolar Yeni Yıl Şarkısı söyledi. Konser bitimi izleyiciler dakikalarca koroları alkışladı.

Haber-Video: Nasuh Bektaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu