SANATTAN

9. Asya Pasifik Film Ödülleri

9. Asya Pasifik Film Ödülleri’ne Türk Sineması damga vurdu.

Asia Pacific Screen Academy’nin, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avustralya Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı ortaklığında bu yıl ilk kez düzenlediği kültür etkinliği “Turkish Waves”; “Asya’nın Oscarları” olarak bilinen 9. Asya Pasifik Film Ödülleri’ne (Asia Pacific Screen Awards-APSA) damga vurdu! 

“Turkish Waves”etkinliğinin programında da yer alan APSA adayı Türk filmleri “Ana Yurdu” ve “Abluka”26 Kasım 2015, Perşembe akşamı gerçekleşen APSA Ödül Töreni’nde iki ödül kazandı. 
 
“Ana Yurdu” (Senem Tüzen) “En İyi Senaryo Ödülü”nü alırken; “Abluka” (Emin Alper) ise “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. 
 
Gelibolu Savaşları’nın 100. yılında, Brisbane Asia Pacific Film Festivali (BAPFF) ve resmi partneri Asya Pasifik Film Ödülleri (APSA) tarafından Konuk Ülke olarak seçilen Türkiye; küratörlüğünü, aynı zamanda APSA Academy üyesi olan yapımcı Zeynep Özbatur Atakan’ın üstlendiği “Turkish Waves” isimli etkinlikle temsil ediliyor. 29 Kasım’a kadar Avustralya’nın Brisbane şehrinde devam edecek olan “Turkish Waves”; BAPFF’in resmi programı kapsamında, klasikleşmiş Türk filmlerinden yeni akım filmlere uzanan 9 filmlik çok özel bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı