KİTAP

‘Sümerler’den İslam’a Kutsal Kitaplar ve Dinler’in 7. Baskısı Yapıldı

Arif Tekin, Sümerler’den İslam’a Kutsal Kitaplar ve Dinler, adlı incelemesinde, kutsal kitapların tarihteki izini sürerken, Sümer tabletlerinden ve birçok kaynaklardan yararlanarak okuru aydınlatıyor.

Kâinatın, insanın yaratılış efsanesini; cennet, cehennem inancını, eğitim, adalet, demokrasi ve de yaşamın birçok kavramını kutsal kitaplardan ve öncesinden araştıran yazar, karşılaştırmaları en uç noktalara taşıyarak yeni bir tartışmanın kapısını aralıyor.

Sorgulamalarını beş bin yıllık belgeler ışığında yaparken, yanıtlarıyla birçok karanlık noktanın da aydınlanmasını sağlıyor. Dinsel öğelerin, günümüz koşullarındaki kimliğini çözümleyen “Sümerler’den İslam’a Kutsal Kitaplar ve Dinler” kitabı, kutsal kitapları ve peygamberleri insanla yanyana getirirken, dinlerin eski inançların üzerine kurulduğunu belirtiyor.

Arif Tekin, daha önceki çalışmaları olan “Kur’an’ın Kökeni” ile “Kur’an’da Kadın ve Hz. Muhammed’in Hanımları”nı “Sümerler’den İslam’a Kustal Kitaplar ve Dinler” ile bir adım daha ileriye taşıyarak Aydınlanma hareketimize omuz veriyor.

Yayınevi: Berfin Yayınları
Kitap Adı: Sümerler’den İslam’a Kutsal Kitaplar ve Dinler
Yazar Adı: Arif Tekin
Yayın Yönetmeni: İsmet Arslan
Sayfa Sayısı: 245
Baskı Yılı: Ocak 2022
Baskı Sayısı: 7. Baskı
Fiyatı: 38 TL
Boyut: 13.5 x 21 cm.
Türü: Araştırma-İnceleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu