SANATTAN

Arter’de Yeni Yıl, Yeni Sergiler ve Etkinlikler

Arter, Mart 2021’den itibaren izleyicilerini yeni sergilerle buluşturacak.

2021 baharında Arter‘de Emre Hüner‘in yarı kurgusal bir senaryo metni etrafında şekillenmiş yeni üretimlerinden oluşan, Aslı Seven küratörlüğündeki [ELEKTROİZOLASYON]: Bilinmeyen Parametre Kayıt-Dışı başlıklı kişisel sergisi, Nevin Aladağ‘ın İzler adlı üç kanallı video yerleştirmesi ve Selen Ansen küratörlüğünde doğa kavramı etrafında kurgulanan Locus Solus başlıklı sergi ziyarete açılacak.

Arter, 2021-2022 sezonunu ise Eylül’de açılacak dört yeni sergiyle karşılayacak. Emre Baykal‘ın
küratörlüğünde Arter Koleksiyonu’ndan oluşturulan grup sergisi çocukluk ve oyun kavramları etrafında şekillenecek. Candeğer Furtun‘un altmış yıla uzanan pratiğine ışık tutan ve beden, doğa, hafıza gibi temalara yer veren kapsamlı serginin küratörlüğünü Selen Ansen üstlenecek. Arter’in ”Sesli Dizi” kapsamında ve Kurucu Direktörü Melih Fereli‘nin küratörlüğündeki beşinci sergisinde, kurumun 2017 yılında Bill Fontana‘ya özel sipariş ettiği bir ses/video yerleştirmesinin dünya prömiyeri gerçekleşecek. Füsun Onur‘un 2011’de Arter Koleksiyonu’na eklenen Opus II – Fantasia adlı yerleştirmesi yeni bir mekânsal düzenlemeyle Arter’deki galeri mekânına uyarlanarak Emre Baykal’ın küratörlüğünde sergilenecek.

Arter’in yeni ve devam eden sergileri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Yeni ve En Yeni Müzik Festivali’nin dijital edisyonu Şubat’ta 

Arter, yıl boyunca devam edecek çok disiplinli programı kapsamında Yeni ve En Yeni Müzik Festivali‘nin ikinci edisyonuna da ev sahipliği yapacak. Yeni müzik alanında üretim yapan öncü müzisyen ve bestecileri bir araya getiren Yeni ve En Yeni Müzik Festivali, 26-27-28 Şubat tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Sanat yönetmenliğini Matthias Osterwold‘un üstlendiği festivalin bu dijital edisyonu, söyleşi, film gösterimi, atölye çalışmaları ve performanslarla dinleyicilere ve araştırmacılara üç günlük yoğun ve etkileşimli bir deneyim sunacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı