SANATTANTİYATRO

“Benim Adım Feuerbach” 22 yıl sonra tekrar sahnede!

Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde, Selçuk Yöntem’in yorumuyla 22 yıl önce sahnelenen “Benim Adım Feuerbach” yeniden tiyatroseverlerle buluştu.

Usta oyuncu Selçuk Yöntem, altı yıl sonra “Benim Adım Feuerbach” oyunu ile tekrar tiyatro sahnesine ‘merhaba’ dedi. Oyunda, Selçuk Yöntem gibi tiyatroya uzun yıllar ara vermiş bir oyuncunun, kendini tiyatro seçmelerinde bulması ve bu esnada yaptığı iç yolculuk çarpıcı bir hikâye ile anlatılıyor.

Mecidiyeköy Torun Center Artısahne‘de gerçekleştirilen prömiyere ilgi yoğundu. Mustafa Denizli, Hıncal Uluç, Güneri Civaoğlu, Güvenç Dağüstün, Özen Yula, Deniz Çakır, Bekir Aksoy, Şan Bingöl, Derya Alabora, Tarık Ünlüoğlu gibi birçok ünlü isim ilk gösterimde sanatçı dostlarını yalnız bırakmadı.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş 

 

Oyun Hakkında:

“Oyuncu, oyun kişisini yaratabilmek adına kendi derinliklerine ve yaşam bilgisine doğru dalışa geçer. Bu, aynı zamanda bir yüzleşme sürecidir. Ve oyuncu bu süreç içinde, belki de yaşamının sonuna kadar unutmak istedikleriyle göz göze gelmek, onları yeniden var etmeyi dilediği oyun kişisi adına kuşanmak durumundadır. Böylesine can yakıcı, terletici, ürkütücü sürecin karşısında, kimi oyuncular suyun üstünde yüzmeyi seçerler, kimileri on, kimileri yirmi, kimileri de bin metreye dalarlar. Her rol adına tekrar tekrar yaşanan bu dalışlar yıllarla birlikte çoğaldığında ne gün, ne an bilinmez ama bir gün bir an vardır ki vurgun yiyebilirsiniz.”

Oyunun Kadrosu:

Yazan: Tankred Dorst
Çeviren:Sema Engin Edinsel
Yöneten: Ayşenil Şamlıoğlu
Dekor Tasarım: Gül Emre
Işık Tasarım: Yakup Çartık
Oyuncular:
Selçuk Yöntem
Toprak Can Adıgüzel
Gülçin Kültür Şahin

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı