RESİMSANATTAN

Bodrum’un tekneleri ve kaktüslerini tuvale yansıttı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan Ressam Tamer Şahinoğlu Bodrum’ un rengarenk ahşap tekneleri ile kırsalda açan yöresel kaktüslerini açtığı sergide buluşturdu.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Eskiçeşme Mahallesi’nde yaşayan iki çocuk babası 58 yaşındaki Ressam Tamer Şahinoğlu, Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi‘nde açtığı “Tekneler, Gölgeler ve Kaktüsler” isimli sergisinde tuval üzerine akrilik boya ile yaptığı 41 eserini sanatseverlerle buluşturdu.

Şahinoğlu “Bodrum’un Ege’nin tekneleri ve kaktüsleri günün her saatinde doğanın farklı bir güzelliğini ortaya koyar. Bu güzellikleri tek bir sergide sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

TEKNELERİN VE KAKTÜSLERİN GÜZELLİKLERİ BU SERGİDE BULUŞTU

ABD, Japonya, Almanya ve Hongkong’daki birçok galeride resimlere bulunan Şahinoğlu “Bodrum’un temel unsurlarını oluşturan tekneleri, aydınlık sokaklar içindeki kontrast gölgeleri ve güneşli Ege doğasının değişmezi olan kaktüsleri konu edindim. Bodrum’un Ege’nin tekneleri ve kaktüsleri günün her saatinde doğanın farklı bir güzelliğini ortaya koyar. Bu güzellikleri tek bir sergide sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

Sergi 11 Ağustos 2020 tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

Tamer Şahinoğlu kimdir?

Tamer Şahinoğlu, 1962 yılı Sakarya’da doğmuştur. İlk ve ortaokul tahsilini Sakarya’da yapmış, yükseköğrenimini İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Çocuk yaşlardan itibaren resim yapmakta olan Şahinoğlu’nun eserleri, ilk defa ressam Fahir Aksoy’un dikkatini çekmiştir. 1990 yılında yer aldığı bir karma sergide resimleri ilk kez sanatseverlerin beğenisine sunulmuştur. İbrahim Balaban, Nedim Günsür, Mehmet Pesen, Fahir Aksoy gibi ressamların teşviki ile durmaksızın resim yapmaya devam eden Tamer Şahinoğlu, yurt içinde ve yurtdışında 50 den fazla karma resim sergisine katılmış, pek çok önemli koleksiyonda eserleriyle yer almıştır.

Kişisel Sergileri:

  • 1996 Beyoğlu Bld. Tünel Sanat Galerisi Sergisi
  • 1998 Nişantaşı Oda Sanat Galerisi Sergisi
  • 1999 Kadıköy Seven Galeri Sergisi
  • 2002 Bodrum Torba Sokak Sergisi
  • 2016 Bodrum Sanat Galerisi Sergisi
  • 2017 Bodrum Gündoğan Galeri Costa Sergisi
  • 2018 Bodrum Gündoğan Galeri Costa Sergisi
  • 2019 Bodrum Gundogan Galeri Costa Sergisi

Tamer Şahinoğlu halen 1999 yılında yerleştiği Bodrum’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

(Anter Haber Bodrum)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu