KİTAP

Çağdaş Sanat Yazıları Yayınlandı!

Mixer’in yeni ve gelecek vaat eden sanat eleştirmenlerini ve sanat yazarlarını ortaya çıkarıp desteklemek amacıyla başlattığı ArtWriting Turkey projesi, gelecek vaat eden ve donanımlı sanat yazarlarını ‘Çağdaş Sanat Yazıları’ adlı kitapçıkta bir araya getirdi.

AWT, geçtiğimiz aylarda yazım konusunda teşvik etmek, yazıları konusunda geri bildirim almalarını sağlamak ve Türkiye’de sanat yazımını daha ileri bir noktaya taşımak amacıyla genç sanat yazarlarına yönelik açık çağrıda bulunmuştu. Açık çağrıya yanıt veren genç yazarlar arasından 10 makale seçildi ve ‘Çağdaş Sanat Yazıları’ adlı kitapçıkta toplandı.

Bu yıl, Istanbul Art News Genel Yayınlar Direktörü Yasemin Bay, Doğan Kitap Yayın Direktörü, gazeteci-yazar Cem Erciyes, gazeteci ve AICA üyesi Evrim Altuğ projeye başvuran sanat makalelerini incelediler ve değerlendirdiler. Değerlendirme sonucu kitapçıkta makaleleri yer alan genç yazarlar şunlar:

Arda Can Özsu, Bala Gürcan, Cansu Nur Şimşek, Defne Tozkoparan, Ece Altaş, Esra Oskay, Fulya Baran, Melike Çömlek, Özlem Ekin Teker, Yağmur Güvenç

‘Çağdaş Sanat Yazıları’ kitapçığının 1000 adet baskısı da müze, üniversite ve koleksiyonların kütüphanelerinde sergilenmek üzere dağıtılacak. Bu kitapçığa ulaşmak isteyenler Mixer ART Galeri‘den ulaşabilir.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı