MÜZİKSANATTAN

Ezgi Erdoğan Ve Erden Erdoğan’dan Etkileyici Bir Düet: Gecenin Gündüze Direnişi

Yıllardır birlikte çalışan iki müzisyen Ezgi Erdoğan ve Erden Erdoğan… Soyadı benzerliğini muhteşem bir rastlantı olarak değerlendiren iki müzisyenin kan bağı olmasa da gerçekten abi-kardeş ilişkisiyle hissettikleri can bağları var.

Daha önce de “Bi’ Önemi Kalmadı” şarkısında buluşan ikiliden Ezgi, “Gecenin Gündüze Direnişi” şarkısında da düet yapmalarını şöyle anlatıyor: “Düetimiz olan “Bi’ Önemi Kalmadı” şarkımız dinleyiciler tarafından çok beğenildikten sonra birlikte çalışmamızın sevildiğini ve daha çok istendiğini duyar olduk. Yeni şarkının altyapısını da beraber hazırlarken henüz sözler yazılmamıştı ve aklımızda düet fikri yoktu. Fakat şarkının gidişatı hoşumuza gidiyordu. Sözler yazılınca da hikayeye uyması adına nakarat için ikinci bir sesin olmasının daha güzel olabileceğini düşündük.”

Şarkının yayımlanması üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen gelen geri dönüşler de Ezgi ve Erden’i haklı çıkarmış.

YouTube’da yayımlanan lyric klibin bilinçli bir seçim olduğuna dikkat çeken Ezgi Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Video aşaması biraz hızlı gelişmek zorunda kaldı ama yine de hikayemizin ana ekseninden kopmak istemedik. Şarkının sözleri ön planda olduğundan kesinlikle bir şarkı sözü videosu olması gerekiyordu. Gece ve gündüz şeklinde ekranı ikiye böldük, sade ama anlamlı olmasını istedik. Küçük detayları seviyoruz. Bu yüzden şarkının altyapısında duyulan yıldırımları, yağmuru hatta sözü geçen yıldızları dahi ekledik. Fikir ortak gelişti, düzenlemeler ise Resul Dalkılıç tarafından yapıldı.”

“Gecenin Gündüze Direnişi” metaforlar üzerine yazılmış bir şarkı, şarkının sözleri Ezgi Erdoğan’a ait.

“Gecenin Gündüze Direnişi”ni dijital müzik platformlarından dinleyebilir, klibini YouTube’dan izleyebilirsiniz.

Dijital Müzik Platformları:
Spotify I Apple Music I Deezer I YouTube Music

Lyric Klip:

https://youtu.be/ya-OA-PwTUw

Sosyal Medya:

Ezgi Erdoğan Instagram I Twitter
Erden Erdoğan Instagram I Twitter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu