SANATTANTİYATRO

Feyk Sahne Seyirci ile Buluştu

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş  

Kadıköy Merkez’de Feyman Kültür Merkezi Sahne Sanatları Tiyatrosu (Feyk Sahne) “İçerinin de İçerisinde” tiyatro oyunu ile seyirci ile buluştu.  

Emre Çağrı Akbaba’nın yazdığı, Kadir Özdal’ın yönettiği, Kadir Özdal ve Makbule Meyzinoğlu’nun başrollerini paylaştığı “İçerinin de İçerisinde” oyunu gala gösterimi dün akşam Feyk Sahne’de gerçekleşti.

Oyun, arka arkaya gelişen sürprizler, çarpıcı sahneleri ile seyirciyi şaşırtıyor. Oyunun isminden de anlaşıldığı gibi, kimin içeride olduğu, duruma ve bakış açısına göre değiştiğini gösteren çarpıcı bir oyun.

Bir şeyler çalarım diye boş sandığı eve giren hırsız, bir anda kendini intihar vakasının içinde bulur. Gerçek öyle mi, değil mi? Oyun içinde gelişen olaylarla öğreniyoruz.  Kim kimin ruhunun derinlerine giriyor, hepsi oyun içinde cevaplanıyor.

Oyun Hakkında

Kadir Özdal ve Makbule Meyzinoğlu’nun başrolü paylaştığı “İçerinin de İçerisinde” isimli tiyatro oyunu, içerdekinin gerçekte ne olduğunu merak ettiriyor.

Bir hırsızın tesadüfen bilmediği bir eve girmesi ve evin içerisinde tanıştığı kadınla yaptığı uzun sohbetler hem güldüren hem de düşündüren cinsten. Kurulan diyaloglar tam da bu noktada içeride olanın, gerçekte ne ve kim olduğunu merak etmemizi sağlıyor.

Gece boyunca edilen sohbetlerin sonucu ve olayların seyri ise, izleyenleri şaşkına çevirecek bir niteliğe sahip. Gecenin bir yarısı gelen hırsız; zaman zaman korkarak, zaman zamansa gözyaşlarını tutamayarak, içeride kalmaya devam ediyor. Kadının anlattıkları ise; izleyenleri düşünmeye teşvik ediyor. Hangisi gerçek? Hangisi yalan? Asla tahmin edemeyeceğiniz bu oyunda, her iki kahramanın başından geçen sırlı maceralar, birden fazla duyguyu aynı anda yaşamanıza sebep olacak. İçeridekini anlayanların, içerdekinin de içerisini çözmesi biraz zor.

Oyuncular: Kadir Özdal – Makbule Meyzinoğlu
Yönetmen: Kadir Özdal
Yazar: Emre Çağrı Akbaba
Işık Tasarım: Enis Kaplanoğlu
Müzik: Tara Memedova
Dramaturg: Hakan Hüseyin Gül
Afiş: Gözde Dinç
Dekor Uygulama: Kays Aykut – Murat Akcan
Teknik Ekip: Duygu Çelik – Sencer Erol Tabakoğlu

Strep A Enfeksiyonu Artış Gösteriyor! Bu Belirtilere Dikkat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu