SANATTAN

Her şeye ‘Rağmen’ işte Mehmet Güleryüz!

Çizgi ve desen konusunda kendine özgü bir karakter ve üsluba sahip sanatçı Mehmet Güleryüz’ün desen sergisi ‘Rağmen’, The Empire Project’te sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

‘Rağmen’ isimli sergide sanat kariyerinin altmışıncı senesine yaklaşan usta sanatçının en son yapıtları sergileniyor. Deseni hayata tutunma, nefes alma, varoluşunu kutlama kadar kendisine yakın bir varlık olarak gören Sanatçı Mehmet Güleryüz, insanı merkeze alan ve onu çevreleyen sosyo-politik koşullara eleştiriler getiren eserleriyle izleyiciyi yaşanan süreçlerle ilgili yüzleşmeye davet ediyor.

Tiyatro ile görsel sanatlar arasında kurduğu yakın bağ ile disiplinlerarası yaklaşımı ve konduğu yerde devamlılığı olan eserleriyle dikkat çeken sanatçı, desen ve resimlerinin üç boyutlu olması, fiziki dünyadaki yansımaları konusundaki araştırmaları ile de sanat tarihinde önemli bir yere sahip.

Usta bir sanatçının duygulanım, düşün ve fiziksel üretimler sonucu oluşan toplumsal süreçlere ait eserlerini 17 Mart 2017 tarihine kadar The Empire Project’te ziyaret edilebilirsiniz.

The Empire Project
Defterdar Yokuşu 35, Firuzağa Mahallesi, Cihangir
Taksim, Istanbul, Turkey

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı