SANATTAN

İnsan ile Hayvan Arasındaki Renk Armonisi!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Joel Menemşe’nin “Başkalaşım Alanı” isimli sergisi Akademililer Sanat Merkezi’nde açıldı!

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen sergide genç sanatçı Joel Menemşe, insanın içine girdiği metamorfozik durumu, hayvanlarla olan duygusal ve mental benzerlikleri, davranış biçimlerini figürü ön plana alarak anlatıyor.

İnsan gibi düşünüp, davranan ve insan gibi yaşayan hayvanların yaşamını resimlerine taşıyan Joel Menemşe, insan ile hayvan arasındaki ince çizgiyi tuvallerine kendine özgü yorumuyla yansıtıyor. İnsanlar ve hayvanların belli bir alana sıkışmış olan hayatlarını, yaratılış kökeninde birleştirirken estetik alanda farkını ortaya koyuyor. Renk armonisi ve figürleriyle insana ayna tutarken, izleyiciyi gizli kafese hapsedilmiş dünyasını sorgulamaya çağırıyor.

Kompozisyonları, rengi ve insan-hayvan benzerliğini yansıtan yorumuyla bir başkalaşım alanına çağıran Joel Menemşe‘nin bu sergisini 6 Mayıs 2017 tarihine kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Akademililer Sanat Merkezi
Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://youtu.be/t4AAgkb78Pg” title=”Joel Menemşe sergi ile ilgili şunları söyledi:”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Kamera: Nevzat Yılmaz

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Başa dön tuşu