KİTAP

İnsan Kendi Işığını Nasıl Yaratır?

YAZARI VE OKURU BİRLİKTE KEŞFEDİYOR

Prof. Dr. Uğur Batı ve Prof. Dr. M. Zihni Sungur’un kaleminden çıkan ‘’Hayat İlerlemek Kadar Geride Bırakabilmektir’’ başlıklı kitap,
‘’
Daha verimli, daha yaratıcı, daha odaklı, dikkatini daha fazla kullanan, zekâ alanlarını geliştiren, adeta “sürdürülebilir” bir insan olabilir miyiz?
Peki, bunu nasıl yapması gerekiyor?
Bunun yöntemleri ne olabilir?’’
sorularına cevap arıyor.
Araştırmalar ve deneyler ışığında insanı anlamanın, onun potansiyelini, yaşamını, çatışma noktalarını anlamayı kolaylaştıracağını savunan kitap, bunun için de diğer bilim dallarının konuyla ilgili bulgularından çıkarımlar yapıyor.

Prof. Dr. Uğur Batı ve Prof. Dr. M. Zihni Sungur’un birlikte kaleme aldığı, insanın tüm hallerini incelikle anlatan ‘’Hayat İlerlemek Kadar Geride Bırakabilmektir’’ Destek Yayınları’ndan çıktı.

‘’Olasılıklar, Şans ve Tüm Halleriyle İnsan’’ alt başlığıyla sunulan kitap ‘’İnsan yaşamını anlamlı hale getirmek için ne yapmalı?’’ sorusuna cevap arıyor.

Her geçen gün daha çok önem kazanan bu soru üzerine, çok daha fazla insan da düşünmeye başladı. Hâl böyle olunca her kafadan bir sesin çıktığı ve doğruyla yanlışın birbirine karıştığı bir ortam kaçınılmaz oldu! Uğur Batı ve M. Zihni Sungur da tam bu noktada güçlerini, fikirlerini, deneyimlerini, kalemlerini birleştirerek okurlarına üç kitaptan oluşan bir seriyle insana dair her konuda görüşlerini aktarmak için harekete geçti.

Üçlemenin ilk kitabı olan bu kitapta yazarlar her birimiz için zorluklarla geçtiği besbelli olan yaşamı nasıl anlamlı hale getirerek bu yolculuğu zarafetle, uyumla, özgürce ve iç huzurumuzu sağlamış şekilde sürdürebileceğimiz konusunda farkındalık yaratmak istiyor.

”TARİH SADECE ESKİLERİ ANLATMAZ YENİLERİNİ YARATIR”

Arka Kapak yazısında Uğur Batı kitaba ilişkin şunları vurguluyor:
‘Ancak durgun bir su yıldızları yansıtabilir derler. Ben ise sıradan bir günde artık olağan olan arızalarımızı izliyorum. Ve sanırım izledikçe insanın gerçekten topraktan oluşunun mantığını da anlıyorum çünkü demir olsa kesin çürürdü. Tevellütten mütevellit derler ya, yaşanmışlıklardır nedeni, hayatın artık sadece ilerlemek değil, aynı zamanda geride bırakmak olduğunu düşünüyorum. Sonuçta tarih sadece eskileri anlatmaz, yenilerini yaratır.’

”HER KAÇIRILAN AN BİR SONRAKİ İÇİN FIRSAT”

Mehmet Zihni Sungur da arka kapak yazısında şunları kaydediyor:
‘Bilginin çok, bilgeliğin ise giderek yok olmaya yüz tuttuğu bir dünyada bilen değil hep öğrenen kalmanın önemini yeterince kavramış olmanın hazzını yaşıyorum şimdilik. “Anı kaçırma!” şeklindeki söylemler yerine öğrenenler için her kaçırılan anın bir sonrakini yakalamak için bir fırsat olduğunu anlamış olmanın hazzını yaşadığım gibi!’

Panik Atak Başarıyla Tedavi Edilebiliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu