SANATTAN

İstanbul Rotary Sanat Fonu İçin Başvurular Başladı

İstanbul Rotary Kulübü, yerel sanat ortamına destek olmak adına 2011 yılından bu yana sürdürdüğü ödüllü yarışma programını güncelleyerek, bu sene ilk kez İstanbul Rotary Sanat Fonu’ oluşturdu. 

Yaşadığımız küresel salgının ağırlaştırdığı yaşam koşullarında daha da anlam kazanan bu girişim, 25 – 40 yaş arası (1 Ocak 1981’den sonra ve 1 Ocak 1996’dan önce doğmuş olan) sanatçılara, projelerini hayata geçirebilmeleri için destek sağlamayı hedefliyor.

Fon, mevcut yapıtlar üzerinden yapılacak bir değerlendirme yerine, sanatçıların henüz proje aşamasındaki çalışmalarının gerçekleşmesine destek vererek, yerel sanat üretimi konusunda yeni imkanlar sunacak. Önemli bir fon bütçesi ayrılmasının yanı sıra seçici kurulda yer alan sanat dünyasının deneyimli isimleri, ihtiyaç duymaları halinde, genç sanatçılara rehberlik edecekler. Yapıtların üretim sürecinde ise, herhangi bir disiplin ve malzeme kısıtlaması olmayacak.

Fon için İstanbul Rotary Kulübü’ne başvuracak sanatçılardan, çalışmalarını örnekleyen yapıtların yer aldığı bir portfolyo ve fon projelerini anlatan bir başvuru dosyası istenecek.

Başvurular; Ayda Elgiz, Aykut Şener, Ayşe Umur, Başak Şenova, Can Elgiz, Işın Önol, Dr. İpek Duben, Dr. Murad Ardaç, Nural Denker ve M. Özalp Birol’dan oluşan İstanbul Rotary Sanat Fonu Seçici Kurulu tarafından değerlendirilecek.

Fondan destek almak isteyen sanatçılar 30 Mayıs 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

Daha fazla bilgi için:
https://www.istrotarysanat.com/basvuru.html

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı