FOTOĞRAFSANATTAN

‘KAPILARI ARALAYAN KADINLAR’ HangarİST’te!

SİMAY BÜLBÜL, KAPILARI ARALAYAN KADINLAR TARİHİ KAPI KOLEKSİYONU VE FOTOĞRAF SERGİSİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Simay Bülbül’ün yeni koleksiyonu Kapıları Aralayan Kadınlar için Türkiye’nin farklı noktalarından gelen tarihi kapılar ve başarılara ve ilklere imza atmış kadınların portrelerinden oluşan fotoğraf sergisi 15 Ekim’e kadar HangarİST’te görülebilecek.

Tasarım yolculuğunun başından bu yana koleksiyonlarına, kadınlardan aldığı ilhamla hayat veren Simay Bülbül,yine özel bir konuya değinerek iz bırakan kadınları ele aldığı Sonbahar Kış 2019 koleksiyonu Kapıları Aralayan Kadınlar’ı, sıra dışı bir defile ile sundu.

Etkinlik kapsamında, karşılaştıkları zorlukların durduramadığı, hayallerinin ötesini görebilmeyi başarmış, sinema, bilim, sağlık, üretim, teknoloji, moda, sosyal sorumluluk, edebiyat, sanat gibi farklı disiplinlerde başarılara ve ilklere imza atmış kadınların portrelerinden oluşan fotoğraf sergisi de sanatseverlerle buluştu. Hazırlamış olduğu koleksiyon ve fotoğraf sergisi hakkında etkinlikte konuşan Simay Bülbül Ben hikaye anlatmayı seviyorum; özellikle kadınlar hikayelerini… Kapıları Aralayan Kadınlar fotoğraf sergisini, kendi objektifimden karelerle, yürekleri ile fark yaratan özel kadınların ilham veren hikayelerini tüm kadınlara ilham olması hedefiyle açtım” dedi.

Kapıları Aralayan Kadınlar fotoğraf sergisinde yer alan 11 kadın yeni başarılara koşmaları için Sandal Bedesteni bursu ile desteklenecek.

Fatma Yıldırım

Mars Çalışmalarına Katılan İlk Türk Yüksek Mimar Saadet Yüncü, Kadın Gözüyle Film Festivali-En İyi Yabancı Film Ödülü kazanan Esra Vesu Çelik, Kadın Öykülerinde İstanbul’un Yazarı Aslı Tohumcu, Pariyer.Com Kurucusu Meryem Bozkurt Sıtkı, Elibelindetarım Kurucusu Aslı Aksoy, Mıttag İstanbul Kurucusu Ve Şefi Gurme Fatma Yıldırım, Kalben Derneği Kurucusu Pelin Çalışkanoğlu,Cerebral Palsy Günü Türkiye Temsilcisi Tuğba Erbilen Gültekin, 2014 Uluslararası Yılın Genç Ressamı Yarışması Jüri Özel Ödülü Yasemin Öztürk, Avrupa Satranç Şampiyonu Kübra Öztürk ve model Öykü Baştaş’ın Simay Bülbül tarafından kadının gücünü gözler önüne sermek üzere çektiği siyah beyaz portre fotoğraflarıHangarIST sergi alanında tül üzerine baskı ile sergileniyor.

Meltem Bozkurt Sıtkı

Simay Bülbül Kapıları Aralayan Kadınlar tarihi kapı koleksiyonu ve fotoğraf sergisi 15 Ekim’e kadar HangarİST’te görülebilecek.

HangarİST
Huzur Mah. Deniz 1 Sok. No:03
Seyrantepe – İstanbul

Esra Vesu Özçelik
Aslı Aksoy
Saadet Yüncü
Tuğçe Erbilen Gültekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu