MÜZİKSANATTAN

Notalar ve Sesler ‘Fabrika Atölyesi’nde yükseldi.

Gedik Holding ve Gedik Üniversitesi, bilim ve teknoloji ile beraber sanatında yaşam için bir gereklilik olduğuna inanıyor. Bu anlamda ülkemizin önemli opera sanatçılarından Caner Akgün’ün sanat danışmanlığında kültür ve sanat faaliyetlerine devam ediyorlar.

Bu birliktelik geçen akşam çok önemli bir sanat etkinliğine imza attı. Çok sesli koro notaları ve sesleri fabrika atölyesinde yükseldi. Burak Onur Erdem yönetiminde Rezonans Koro, GEKA Robot Uygulama ve Eğitim alanında çok güzel bir konser verdi. Konsere Gedik Holding Yönetimi, Gedik Üniversitesi Yönetimi, çalışanlar, öğrenciler ve Sanat Danışmanı Caner Akgün katıldı.

Konser sonrası Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hülya Gedik, sanatın önemine değindi, kurum olarak sanatın birleştirici gücüne inandıklarını söyledi. Sanat çalışmalarında Caner Akgün’e katkıları için teşekkür etti. Rezonans Koro ve şefi Burak Onur Erdem’e koro müziğini kurumlarına taşımalarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Sanat danışmanı Caner Akgün etkinlik ile ilgili şunları söyledi:
”Toplum içinde birçok farklı düşünce vardır. Önemli olan bunların bir arada ve uyum içinde yaşayabilmeleridir. Huzurlu, güvenli ve başarılı bir ülke için ise bu bir gerekliliktir. Bu gerekliliğin, anlatımı için, sanatın birçok dalını kullanmak mümkün. Bunu en açık şekilde Çoksesli Koro Müziği’nde görürüz ki insanların uyum içinde birbirlerini anlayarak, dinleyerek ortaya çıkarttıkları müziktir.
Bu anlamda Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Açılış Konserimizi, ülkemizin geleceğine umutla bakan işçiler, mühendisler, öğrenciler, iş ortaklarımız ve ideallerimizi destekleyen tüm çalışanlarımız ile birlikte; merhum Halil Kaya Gedik’in açtığı yolda Sayın Hülya Gedik’in önderliğinde planladık.
Evimizden, ülkemize ve dünyaya, hep birlikte uyum içinde hareket etmenin ve de barış içinde yaşamanın önemini vurgulamak istiyoruz.”

https://www.youtube.com/watch?v=DQRsCkBlGfg

Haber-Fotoğraf-Video: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu