SANATTAN

‘Rol’den önceki son ‘Gerçek’ anlar bu fotoğraflarda!

Leica Galeri İstanbul, 8 Haziran – 5 Ağustos 2017 tarihleri arasında Arslan Sükan’ın “Prelude” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Fotoğraf Sanatçısı Arslan Sükan, “Prelude” isimli sergisinde mankenlerin podyumda kişiliklerinden sıyrılarak birer sanat objesi ya da tüketim aracı gibi izlenmeye başlamadan önce, perde arkasında bırakacakları kimlik ve karakterlerinin son izlerini yakalıyor. Sükan, kendilerine biçilen rollere girmek üzere hazırlanan bu figürleri, kendi kurgularını oluşturmak için bir an için fark ettirmeden çalıyor.

Arslan Sükan’ın, Leica Galeri İstanbul’da sergilenecek eserleri, 2004 – 2008 yılları arasında L’Uomo Vogue (İtalya), A Magazine (Fransa), Crash (Fransa), Faces (İsviçre) ve Muse Magazine (İtalya) gibi uluslararası dergilerde çalışırken çektiği sahne arkası defile fotoğraflarından oluşuyor. Sanatçı, hem iç mimarlık hem de fotoğraf üzerine aldığı eğitimlerinin de etkisiyle, insan algısının limitlerini zorlarken fiziksel ile sanal, görünenle görünmeyenin sınırlarını araştırıyor. Sükan, bugüne kadarki çalışmalarında izleyicinin beklentilerini ters düz ediyor ve bir fikir ya da formu yeniden yaratıyor.

İşte ‘o an’ denilebilecek karelerden oluşan “Prelude” isimli sergiyi Leica Galeri İstanbul’da 5 Ağustos 2017 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Leica Galeri İstanbul
Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.
Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No: 1
Şişli/İstanbul

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı