SANATTAN

SAHA Studio’nun kapıları yeni sanatçılarıyla açılıyor

2011 yılından beri 39 ülkede 400’e yakın sanatçı, küratör, yazar ve sanat inisiyatifinin projesine destek olan SAHA, Beyoğlu’nda 2019 yazında faaliyete geçirdiği SAHA Studio’nun kapılarını normalleşme günlerinde yeni sanatçılarıyla açıyor. Sanatseverler, randevuyla üçüncü dönem sanatçılarının atölyelerini gezebilecekler.

Türkiye ve dünyadan sanatçı ve küratörlerin üretim, araştırma ve uluslararası etkileşim ortamlarını geliştirmek için çalışan SAHA Studio kapılarını açıyor. SAHA Studio’nun üçüncü dönem sanatçıları Yasemin Nur, Onur Gökmen, Ege Kanar, Bengü Karaduman ve Merve Ünsal’ın atölyeleri, 15 Haziran Salı ile 19 Haziran Cumartesi tarihleri arasında her gün 13.00-19.00 saatleri arasında sağlık kurallarına uygun koşullarda randevuyla gezilebilir. SAHA’nın desteği ve Gülsün Karamustafa, Özge Ersoy ve Çelenk Bafra’dan oluşan kurulun davetiyle araştırmalarını ocak ayından beri SAHA Studio’da sürdüren sanatçıların üreteceği çalışmaların ise eylül ayında sergilenmesi planlanıyor.

15-19 Haziran 2021 tarihlerinde SAHA Studio sanatçılarının yanı sıra Atina’daki ARTWORKS iş birliğiyle temmuza kadar SAHA Studio’da araştırmalarını sürdüren küratör Eva Vaslamatzi ve SAHA Yazı Dizisi’ni bu yıl yürüten SAHA Studio’nun misafir yazar ve programcısı Murat Alat ile tanışıp sohbet etmek mümkün. Ayrıca, 10. yılına girmeye hazırlanan SAHA-Çağdaş Sanatı Destekleme Girişimi’nin destek projeleri ve sanatsal iş birlikleri hakkında SAHA ekibinden bilgi alınabilir. SAHA, Instagram hesabını her hafta farklı bir SAHA Studio sanatçısı ya da küratörüne devrediyor. 2 Haziran’da Yasemin Nur’la başlayan “SAHA InstagramtakeoverMerve Ünsal ile devam ediyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı