SANATTANSİNEMA

Sean Connery’nin Son Dönemleri Acı İçinde Geçmiş

‘James Bond’a hayat veren Oscar ödüllü İngiliz aktör Sean Connery, 90 yaşında hayatını kaybetmişti. Eşinin paylaştığı fotoğraf, ünlü aktörün son dönemlerinin zorlu ve acılı geçtiğini gösterdi.

Ailenin yaptığı açıklamaya göre Ağustos’ta 90 yaşına giren İskoç aktör, Bahamalar’da uykusunda öldü. Oscar ödüllü aktörün son zamanlarda sağlığı Demans hastalığı yüzünden bozulmuştu.

Sean’ın 1975 yılında evlendiği ikinci eşi Fransız ressam Micheline Roquebrune, “En azından uykusunda çok huzur içinde öldü. İstediği buydu. Her zaman onunla birlikteydim. O harika bir adamdı ve birlikte harika bir hayatımız vardı. Onsuz çok zor olacak, biliyorum. Ama sonsuza kadar dayanamadı ve huzur içinde gitti.” dedi.

Sean Connery’nin eşi Roquebrune, evliliklerinin 45. yıldönümünde aktörle birlikte göründüğü bir fotoğrafı paylaştı. 6 Mayıs 2020’de çekilen fotoğraf, aktörün sağlık durumunun kötü olduğunu net bir şekilde gösteriyor.

Fotoğraf: The Sun

Connery, 1950 yılında girdiği “Bay Kainat” yarışmasında üçüncü olduktan sonra sinema projelerinde yer almaya başladı. Daha sonra Ian Fleming’in yazdığı “Dr. No” (1962), “Goldfinger” (1964), “Rusya’dan Sevgilerle” (1963), “Thunderball” (1965), “İnsan İki Kere Yaşar” (1967) ve “Ölümsüz Elmaslar” (1971) filmlerindeki Ajan 007 James Bond karakteriyle adını tüm dünyaya duyurmuştur. Ayrıca “The Untouchables” filmiyle ‘En İyi Yardımcı Aktör Oscarı’nı almıştır. Ayrıca yönetmen Mustafa Akkad’ın çekmeyi planladığı Selahaddin Eyyubi filminden başrol oynamayı kabul etmiş,ancak Akkad’ın El-Kaide’nin terör saldırılarında ölmesi sonucu film gerçekleşmemiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu