SANATTAN

“SIEMENS OPERA YARIŞMASI”na Başvuruda Son Günler!

Opera sanatına gönül veren sanatçılara dünya sahnelerinin kapısını aralayan Siemens Opera Yarışması, 18’nci yılında sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Hem profesyonel sanatçıların hem de opera severlerin 29 Nisan 2016 tarihine kadar başvuru yaparak katılabileceği 18’nci Siemens Opera Yarışması’nın elemeleri 3-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yarışmanın kazananları ise 7 Mayıs akşamı düzenlenecek törende açıklanacak.

Siemens Opera Yarışması’nda dereceye girenler, başarıları ile dünya sahnelerinde yer alma fırsatı yakalayacak olmanın yanında, çeşitli ödüller de kazanacak. Yarışmanın birincisi Almanya’daki Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 4 aylık Almanca bursunun sahibi olacak. Yarışmanın ikincisi Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde bir yıllık burs ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 2 aylık Almanca bursu kazanırken, yarışmanın üçüncüsü ise Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde 6 haftalık yaz bursuna katılma fırsatını elde edecek.

Operanın Önemli İsimleri Jüri Koltuğunda

18. Siemens Opera Yarışması’nın jürisinde; Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Baş Rejisörü Yekta Kara, Salzburg Devlet Tiyatrosu Sanat Direktörü Carl Philip von Maldeghem, Nürnberg Operası Genel Müdürü Peter Theiler ve Karlsruhe Operası Genel Müdürü Peter Spuhler yer alıyor.

Yarışmaya Siemens’in internet sayfası www.siemens.com.tr/opera üzerinden kayıt yapılabiliyor.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı