KİTAP

Tek Parmakla Dördüncü Kitap!

Tek parmağını kullanabilen Vahit’ten 4′üncü kitap!

Yüzde 100 engelli 42 yaşındaki Vahit Sonay Yazgan 4’üncü kitabını okurlarla buluşturuyor.

TÜYAP Karadeniz 2′nci Kitap Fuarı Samsun’da açıldı. Fuarda en çok ilgiyi ise 4′üncü kitabını çıkarmaya hazırlanan yüzde 100 engelli 42 yaşındaki Vahit Sonay Yazgan görüyor. Günde 3 satır yazan Yazgan’a en büyük desteği ise annesi Bedriye Yazgan veriyor.

DHA’nın haberine göre; 28 Şubat’a kadar açık kalacak olan fuarda en çok ilgiyi bir aylıkken beyin felci geçirerek yüzde 100 engelli durumuna gelen, tek parmağıyla günde 3-5 satır yazan Vahit Sonay Yazgan gördü. Vücudunda sadece sol el baş parmağını kullanabilen Vahit Sonay Yazgan, şu ana kadar ‘Galatasaray ve Aşk’, ‘İçimdeki Acı’ ve ‘Ne var, Ne yok’ isimli kitaplarını fuarda açtığı standta sergiliyor. Yazgan kısa bir süre içerisinde ise 4′ncü kitabı olan ‘O Ben Değilim Anne’yi çıkartmaya hazırlanıyor.

Foto: DHA

“OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM”

Oğlunun engellini yazarak mutluluğa çevirdiğini söyleyen Vahit Sonay Yazgan’ın emekli öğretmen annesi Bedriye Yazgan, “Oğlum şu anda yüzde 100 engelli. Ama ilkokul mezunudur. Günlerini doldurabilmek, hayata bağlayabilmek için ne yapabiliriz diye düşündük. Önce resimler çizdi. Daha sonra santranca yöneldi. Santrançta da birincilikleri var. Daha sonra yazı yazmaya başladı. Sol elinin başparmağıyla kitaplarını çıkarttı. Yazarak kendi engellini mutluluğa çeviriyor. Ben oğlumla gurur duyuyorum. Mutluluğu beraber yaşıyoruz. Günde 3-5 satır yazıyor. Gün içerisinde yaşadığı en etkili olayı o gün kayıt altına alıyor. Daha sonra o yazdıklarını çoğaltıyor. Yazdıklarını paragraf haline getiriyor. Bu aralar yazarken harf hataları yapabiliyor. Harf ve cümle hataları biraz daha çoğaldı. Bundan sonra nereye yöneleceğiz bilmiyorum. Son kitabını da bastırdığımız zaman en mutlu insan o olacak. 4 yılda 1 kitap çıkartabiliyor ortalama. 14-15 senede 4 kitap çıkarabildik” dedi.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı