MÜZİKSANATTAN

‘TikTok’tan Çıkan Müzisyenler Her Yere Yayılacak’

TikTok’un sohbet serisi T’Talks, bu ay yılbaşına özel bir dizi konuk ağırlıyor. Platformun 2023’ü birlikte karşıladığı isimler arasında ilk olarak gazeteci, radyocu ve müzik yazarı Barış Akpolat yer aldı.
Müzik dünyasının 2022 karnesini açıklayan Barış Akpolat, 2023’te Türkiye’deki müzikseverleri heyecanlandıracak bazı sürprizlerin haberini verdi.

Pandemiden sonra yaşanan ekonomik dalgalanmaların büyük ve yabancı konserlerin verilmesini zorlaştırdığını ancak bu durumun hem Türkiye’de hem dünyada farklı türleri parlattığını söyleyen Barış Akpolat, “2022, özellikle Indie müziklerin ve sosyal medya üzerinden parlayan sanatçıların daha küçük kulüplerde, daha niş kitlelere ulaştığı bir yıl oldu. Hip-hop çok yükseldi, trap, drill gibi türler inanılmaz öne çıktı. İsmi parlayanlar arasında da Seda Erciyes, Mert Demir ve Kardelen vardı. Bir yandan da TikTok’ta parlayan ve daha sonra İKSV’yle birlikte İstanbul Caz Festivali’ne kadar yürüyen Ceren Gündoğdu dikkat çekti. Kişisel olarak Rana Türkyılmaz, Miraç ve Beyza Doğuç da TikTok’ta yakından takip ettiğim diğer başarılı isimler. Günümüz müzik dünyasında TikTok’ta parlayan bir işin tüm sosyal medyada yayıldığını görebiliyoruz. TikTok’tan çıkan müzisyenler, her yere yayılacak” dedi.

“2023’te İstanbul’a sürpriz isimler geliyor!”

Müzik dünyasını 2023’te nelerin beklediğine de değinen Barış Akpolat, İngiliz pop müzik grubu Take That fanları için de müjde verdi. Akpolat, “2023’te R&B ve 90’ları çağrıştıran pop vokalleri daha çok göreceğiz. Özellikle önümüzdeki yıl,Türkiye’de bir R&B kültürü ortaya çıkacak ve daha da parlayacak. Ayrıca bizi harika bir sürpriz de bekliyor. İsmini söyleyemem ancak Take That grubundan dünyaca ünlü İngiliz bir isim geliyor. Onu İstanbul’da izleyeceğiz” diye konuştu.

Barış Akpolat’ın konuk olduğu T-Talks bölümünü izlemek için tıklayın.

‘Sadece Bedensel Değil Ruhsal Gelişime De Odaklanacağız’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu