YENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Tunç Özsöyler’den Toplumsal Gerilemeye Tepki Şarkısı: Bumerang (Nefes Gerek)

Tunç Özsöyler yeni şarkısı Bumerang (Nefes Gerek)’i OnAir Sahne etiketiyle müzikseverlere sundu.

Aslında Bumerang şarkısı geçmişi eskilere dayanan, müzisyenin demlendirerek müziksevere ulaştırdığı şarkılardan.

Özsöyler, şarkının yazıldığı dönemi “Biber gazı, belirgin şekilde kadın aşağılamaları ve örgütlü cehaletin baskın hale gelmeye başlamasıyla yeni yeni yüzleşiyorduk. Ve “Nefes Gerek”iyordu” şeklinde açıklıyor.

2002 yılında prodüktörlüğünü Erhan Güleryüz’ün yaptığı ve o dönem özellikle “Antalya” isimli şarkıları ile haftalarca listelerde kalan Grup Avrasya’nın solisti olan Tunç Özsöyler, zaman içinde yoğun sahne ve albüm çalışmalarını azaltarak popülerliğin de uzağında daha bağımsız şarkılar yapmaya başlamış. Bu şarkılardan ilki  2019 yılında yine OnAir Sahne etiketiyle yayımlanan “Süper Başarısız” şarkısıydı.

Dünyanın ve sektörün değiştiğini ve değişiyor olduğunu vurgulayan Tunç Özsöyler, bu gelişmelere ayak uyduran en farklı projelerden birinin OnAir Sahne olduğunu; OnAir Sahne’nin yeni ve bağımsız çalışmaları ortaya çıkardığını, platformun yeni müzikler açısından da tanınırlık sağlanmasında ve dinleyicisine ulaşmasında önemli rol üstlenmesi nedeniyle şarkılarını çıkartmak “OnAir Sahne”yi seçtiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu