YENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Ada Sanlıman İlk Single ve Klip: O Günler

New York’un en iyi caz okullarından Parsons’a bağlı, New School for Jazz and Comtemporary Music’de eğitim gören Ada Sanlıman, New York’tan İstanbul’a, çeşitli festivallerde ve seçkin mekanlarda sahne almaya devam ederken, farklı türlere uzanan repertuarlarıyla büyük ilgi görüyor.

 Güçlü kontralto sesiyle caz, R&B, soul gibi farklı müzik türlerini miksleme konusunda özel bir yeteneğe sahip olan Ada Sanlıman, ilk single ve klibi “O Günler”i, 9 Aralık Perşembe akşamı saat 21.00’de Soho House‘da önce sizlerle buluşturuyor.

Ada Sanlıman, sözleri Ülkü Aker’e ait olan, daha önce Selda Bağcan’ın ve Ferdi Özbeğen’in seslendirdiği “O Günler”i bambaşka bir stilde söyleyerek kendi imzasını atıyor. 10 Aralık‘ta DMC etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini alacak şarkının düzenlemesini ve prodüktörlüğünü ise Genco Arı üstleniyor.

Sanlıman, kendine has ses rengini en iyi taşıyacak mikrofonu bulmak için 20’den fazla mikrofon denediği cover’ı, “Şarkının günümüz stillerinde hangi başlıkta anılacağını isimlendirmek istemem, çünkü herhangi bir müziğin türlere sıkıştırılmasını sevmiyorum,” diyerek anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu