SANATTAN

VAHA II: Kriz Dönemlerinde Kültür Aracılığıyla Ortak Zemin

VAHA programının Eylül 2023 – Aralık 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek ikinci dönemine katılım için başvurular açıldı.

VAHA, Türkiye, Avrupa ve komşu ülkelerdeki kentlerde çalışmalarıyla kamusal tartışma ve diyalog alanları açan bağımsız kültür ve sanat mekânlarını desteklemek için geliştirilmiş bir program. Zorlu ve baskıcı koşullar altında kültürel ve sanatsal faaliyetleriyle kamusal alanlar yaratan inisiyatifleri bir araya getirerek, karşılaşma alanlarını ve eleştirel düşünceyi çoğaltıyor ve ulus ötesi dayanışmayı destekliyor.

Programın ikinci döneminde yine yerel kültürel programlama aktivitelerinizi desteklemek amacıyla, Türkiye’de kültür ve sanat alanında faaliyet gösteren ortaklarınızla geliştireceğiniz başvuruları bekliyoruz. Programın ilerleyen aşamalarında ulus ötesi işbirliklerini oluşturmak için, Türkiye dışına yapılacak ikinci bir açık çağrıyla yeni ortaklar davet edilecek.

VAHA programı ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için program web sitesindeki çağrı metnine  bakabilirsiniz.
Başvurular için son tarih 3 Eylül 2023.

VAHA, Anadolu Kültür ve zusa ortak girişimi olup, Stiftung Mercator ve European Cultural Foundation tarafından finanse edilmektedir. VAHA konsorsiyumu, iac Berlin ile işbirliği içindedir.

Sıcaklarda Hipertermi Tehlikesine Dikkat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu