SANATTAN

‘Yaşasın Vatan, Yaşasın Cumhuriyet’ Sergisi Açıldı!

“Yaşasın Vatan, Yaşasın Cumhuriyet-2” resim ve heykel karma sergisinin ikincisi Bindallı Sanat Evi’nde açıldı.

Ülkenin geçirdiği bu zor dönemde, geleceğe umutla bakmak adına önemli sanat etkinliklerine imza atan Bindallı Sanatevi bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. İlki 29 Ekim 2016’da açılan “Yaşasın Vatan, Yaşasın Cumhuriyet” sergisinin devamı niteliğinde olan bu sergiye de çok değerli sanatçılar önemli eserleri ile katılarak birlik, beraberlik mesajı verdiler.

Sanatçı ve sanatsever buluşmasına vesile olan sergiyi, serginin küratörü Zafer Bilgin tanıtırken, sanatın zor dönemlerde umut ışığı olan bir unsur olduğunu hatırlattı ve katılan tüm sanatçılara teşekkür etti. Sanatçının karanlıklardan aydınlığa çıkma yolunda öncü rolünün vurgulandığı sergiye eserleriyle katılan sanatçıların isimleri şöyle:

Adviye Bal, Haşan Çevik, Nüshet Kutluğ , Ali Ayyıldız, Haydar Ekinek, Nurullah Aydın, Ali Candaş, Hülya Küpçüoğlu, Nur Ünlü, Ali Koçak, Hüseyin Ergül, Oktay Ateş, A. Oğuz Yılmaz, Işıl Dural, Orhan Arıoğul, Alp Yavuz, İnci Şenel, Özlem Kökkılıç Bektaş, Bedri Karayağmurlar, İrfan Seçkin, Peruze Hamurcu, Caner Karavit,  Kamer Batuoğlu, Rıfat Koçak, Ceylan Mutlu, Lütfü Kaplanoğlu, Şehnaz Yalçın Wells, Demet Güngörür, M. Akif Şenoğlu, Şenay Sönmez, Derya Polat, M. Enis Şensever, Şule Atasoy Tansel, Dinçer Güngörür, Mehmet Tapkan, Şükrü Kara, Engin Beyaz, Memiş Aslan, Teoman Südor, Ertuğrul Ateş, Murat Havan, Yasemin Güreci, Faruk Cimok,  Müzeyyen Karaçiftçi, Zafer Sarı, Fevzi Karakoç,  Nebihe Göl, Zehra Başaran, Gülseren Sönmez, Nesrin Bal, Zeynep Boztemir, Gülseren Südor, Neşegül Ekinci, Habib Gerez, Nihal Güres

Yaşasın Vatan Yaşasın Cumhuriyet Resim – Heykel Sergisi 2” başlıklı sergi, 03 Ocak 2017 tarihine kadar Bindallı Sanatevi‘nde ziyaret edilebilir.

Bindallı Sanatevi
İstiklal Caddesi Deva Çıkmazı No: 7 Beyoğlu / İSTANBUL

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı