SANATTAN

Attila Özdemiroğlu, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.

Besteci, Söz Yazarı ve Müzisyen Attila Özdemiroğlu, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.

Attila Özdemiroğlu’nun anmasına ailesi, Hepgül Özdemiroğlu, Yaprak Özdemiroğlu, Sarp Özdemiroğlu, Lidya Özdemiroğlu, Lara Özdemiroğlu, yakın dostları ve sanatçı arkadaşları Erol Evgin, İzzet Öz, Ali Kocatepe, Garo Mafyan, Melike Demirağ, Ömür Gedik, Levent Yüksel, Şanar Yurdatapan, Ahmet Selçuk İlkan, İpek Açar, Metin Özülkü gibi birçok isim katıldı.

Anmada konuşma yapan Erol Evgin, Ali Kocatepe, Şanar Yurdatapan ve İzzet öz, Attila Özdemiroğlu ile yıllara dayanan bir dostlukları ve çok iyi bir insan olduğunu, asla kızdığını görmediklerini belirttiler. Çok iyi bir müzisyen olduğu kadar, teknolojiye, gelişmelere açık birisi olduğunu ve birçok konuya ilgi duyduğunu ve ilgi duyduğu konuları da sonuna kadar araştırdığını söylediler. Attila Özdemiroğlu’nun müzikal başarısı yanında toplumsal yanının da çok güçlü olduğunu ilettiler. Sevenleri olarak ve müzik dünyası için ‘Attila Özdemiroğlu için öldü demek doğru değil o bizimle yaşıyor’ dediler.

Attila Özdemir Kimdir?

5 Ocak 1943 tarihinde Ankara’da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve okulda (Ankara Atatürk Lisesi’nde öğrenciyken) müzik etkinliklerine katıldı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı.

Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü’nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Haber- Foto: Nasuh Bektaş
Twitter: @nasuhbektas

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı