KİTAP

Aysel Gürel’in ‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’ kitabı tanıtıldı.

2008 yılında aramızdan ayrılan ünlü söz yazarı Aysel Gürel’in “Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam” adlı şiir kitabı Tekin Yayınevi tarafından yayımlandı.

Aysel Gürel‘in 60 yıl boyunca biriktirdiği ve ölümünün ardından kızları Müjde ve Mehtap Ar tarafından saklanan el yazması binlerce sayfa şiir, söz, mektup ve çalışma notlarının bir kısmı “Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam” kitabında toplandı. On yıldır bir sandıkta saklanan belgeler, Tekin Yayınevi’ni tarafından derlenip kitaplaştırıldı.

Aysel Gürel’in “Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam” adlı şiir kitabı için Sarıyer Belediyesi’nin katkılarıyla, Yaşar Kemal Kültür Merkezinde tanıtım gecesi düzenlendi.

Tanıtım gecesine, Ataol Behramoğlu, Ayşegül Aldinç, Levent Üzümcü, Pelin Batu okudukları şiirlerle katıldılar. Sanatçılar, Aysel Gürel’in kitabından bazı şiirleri okudular. İlker Özdemir de Aysel Gürel şarkılarıyla geceye katkı sundu.

Tanıtım gecesine ayrıca, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Sarıyer Belediye Bşk. Yrd. İsmail ERDEM, Sanatçı Serap Aksoy, haber sunucusu Duygu Canbaş ve eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş katılanlar arasındaydı.

Tanıtım gecesi, Aysel Gürel belgeseli ile başladı. Kızı Müjde Ar’ın konuşması sonrası şiir dinletisi ile devam etti. İlker Özdemir’in Aysel Gürel şarkılarından oluşan kısa konseriyle tamamlandı.

Tanıtım gecesi sonunda Müjde Ar, okurlar için kitapları imzaladı.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/edebiyat/ne-kavgam-bitti-ne-sevdam-aysel-gurel/

Başa dön tuşu