SANATTANTİYATRO

‘Baba Sahne’ 2 Yaşında!

Şevket Çoruh’un tiyatroya kazandırdığı Baba Sahne 2. yılını doldurdu ve iki yıl içinde yaptığı oyunlarla büyük başarılara imza attı. Baba Sahne prodüksiyonu oyunlar birçok ödüle layık görüldü.

Önceki gece aynı zamanda Savaş Dinçel‘in aramızdan ayrılışının 77. yılıydı. Bu kapsamda Savaş Dinçel anıldı ve savaş Dinçel adına düzenlenen 12. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri de sahiplerini buldu.

Anma ve ödül gecesi çok özel anlar ve görüntülerin yaşandığı bir gece oldu. Birçok sanatçı ve Şevket Çoruh‘un da hocası olan Müjdat Gezen geceye katılanlar arasındaydı. Geceye Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Betül Demir, Fırat Doğruloğlu, Gani Müjde, Haldun Dormen, Mustafa Alabora, Zuhal Olcay, Mazlum Çimen, Anta Toros, Şaylan Akmen, Ebru Karanfilci, Duygu Şen, Mustafa Üstündağ, Özen Yula, Emre Karayel, Babasahne prodüksiyonu oyuncuları ve sanatçılar katıldı.

Anma ve ödül gecesinin sunuculuğunu İlker Ayrık yaptı. Anma gecesinin perdesini geleceğin oyuncu adayı çocuklar açtı. Babasahne’nin ikinci yılı için hazırlanan pasta kesildi ve Babasahne korosu doğum günü şarkısını seslendirdi.

Savaş Dinçel anısına hazırlanan belgesel gösterimi yapıldı. Belgesel gösterimi sonrası ödül törenine geçildi. Yazar kategorisinde ödül Şamil Yılmaz‘ın oldu. Ödülünü Müjdat Gezen takdim etti. Yönetmen kategorisinde ödül Yiğit Sertdemir‘in oldu. Ödülünü Haldun Dormen takdim etti. Kadın Oyuncu kategorisinde ödül Nezaket Erden‘in oldu. Ödülünü Aykurt Nuhoğlu takdim etti. Erkek oyuncu kategorisinde ödül Murat Akkoyunlu‘nun oldu. Ödülünü Zuhal Olcay takdim etti.

Haber-Fotoğraf : Nasuh Bektaş

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı