MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Cenk Erdoğan’ın Yeni Albümü “Arıyorum Hâlâ”

"Yaşadığım zorunlu içe dönüşü müzikle seslendirdim"

Besteci ve perdesiz gitar sanatçısı Cenk Erdoğan’ın karantina günlerinden esinlenerek bestelediği müziklerden oluşan yedinci albümü dinleyicisiyle buluştu.

International Guitar Night projesi ile 2019- 2020 yıllarında Avrupa, Amerika ve Kanada’da 88 solo konser veren Cenk Erdoğan, karantina sürecinde üretmeye devam etti. Son turnesi sonrası yaşadığı korona günlerinde adeta bir günlük misali yeni müzikler besteledi. Bu yepyeni besteleri “Arıyorum Hâlâ” adını verdiği albümde bir araya getirdi. Solo gitar bestelerinden oluşan müziklerde besteci ve prodüktör tarafını daha fazla ortaya koyan sanatçı sekiz beste ve bir Neşet Ertaş düzenlemesi ile albümünü oluşturdu. Albüm sanatçının kendi stüdyosunda kaydedildi ve mixlendi. Mastering’i Doruk Okuyucu, kapak tasarımı ise Anıl Sam tarafından yapıldı.

Cenk Erdoğan Arıyorum Hâlâ’yı şöyle tanımlıyor: “İçinde yaşadığımız dönem bir besteci için bulunmaz bir fırsattı. Mecburen eve kapanıp kendimi dinledim. Doğayı gözlemledim. Her gün sokaktaki çukurlardan çiçeklerin hızla büyümesini takip ettim. İstanbul’un aslında ne kadar sessiz olabildiğini ve buna ne kadar özlem duyduğumu fark ettim. Yaşadığım zorunlu içe dönüşü müzikle seslendirmeye ve çoğalmaya çalıştım. Kısacası ‘Arıyorum Hâlâ’ bir çıkış yolu.”

Cenk Erdoğan’ın yepyeni albümü Arıyorum Hâlâ, Coşkun Karademir prodüktörlüğünde CK Music Production etiketiyle 4 Eylül’de tüm platformlarda yer aldı.

Albüm Künyesi

1-Yıldız – 5.04
2-Gölge – 4.49
3-Gel Yanıma – 4.47
4-Revan – 5.16
5- Olan Oldu – 5.07
6- Ova – 4.50
7-Kelebek Nefesi – 5.43
8-Kum Tanesi – 3.16
9-Sarı Sabır – 3.04

Total: 40.36

Producer: Coşkun Karademir Ck Music Production
Executive producer: Cenk Erdoğan
Recorded at Studio Undo
Mixed by Cenk Erdoğan
Mastered By Doruk Okuyucu
All compositions by Cenk Erdoğan except “Gel Yanıma” is belong to Neşet Ertaş
Vocal: Zeynep Erdoğan
Cover Design: Anıl Sam Sanat
Recorded 15-20.06.2020 Corona Days

Cenk Erdoğan Kimdir?

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik çalışmalarına Özel Kalamış Lisesi’nde Murat Ermutlu ile başladı.
1997 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik (Kompozisyon) bölümüne burslu girmeye hak kazandı. 2001 yılında müzik kompozisyon bölümünü birincilikle bitirdi.
2005 yılında ‘Berklee College of Music’in davetiyle Boston’da perdesiz gitar ve makamlar üzerine workshop’lar verdi.
2008 yılında Baykuş Müzik Bünyesinde ve Sinan Sakızlı prodüktörlüğünde ilk albümü “İle”yi kaydetti.
Çağan Irmak‘ın yazıp yönettiği “Issız Adam” adlı filmin müziklerini besteledi ve Yeşilçam tarafından verilen “2009 En İyi Film Müziği” ödülüne layık görüldü. Aynı sene “Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri”nde “Şems Unutma” adlı oyuna besteledikleri müziklerle “Özgün Tiyatro Müziği Ödülü”nü Jehan Barbur ile paylaştı.
2010 yılında Orhan Osman’ın kurduğu “Turkophony All Stars” grubu ile Trilog Gurtu ve Dominique Di Piazza, Dave Weckl, Erci Levy, Kai Eckhardt, Göksel Baktagir gibi dünya müziğinin önemli isimleriyle çaldı.
2011 yılında Ron Scudder’in Prodüktörlüğünde ikinci stüdyo albümünü San Francisco’da kaydetti. Bu albümde efsane başçı Kai Eckhardt ve davulcu Jason Lewis ile çalıştı. Amerika’da Berkeley Jazz School Records etiketiyle yayınlanan albüm Türkiye’de de Baykuş Müzik etiketiyle yayınlandı.
2014’te “ Kara Kutu” isimli perdesiz gitarın ifadesini geliştirmeye yönelik bestelerinden oluşan üçüncü solo albümünü yayınladı.
2014’te www.fretlessguitarlessons.com perdesiz gitar eğitim sitesini açtı. Bu site dünya gitar literatürüne perdesiz gitar hakkında yapılmış ilk eğitim sitesi olarak geçti.
2015’te “Vestel” firmasının ürettiği Türkiye’nin ilk akıllı telefon olan “Venüs”ün Ringtone’ları ve sound tasarımı için açılan yarışmayı birincilikle kazanarak besteledi.
2015’te Sezen Aksu’nun “Sezenli Yıllar” projesinin Müzik Direktörlüğü’nü ve Orkestra Şefliği’ni yaptı. Bu projede Mustafa Oguz, Cüneyt Özdemir, Zeynep Tanbay gibi alanında uzman isimlerle çalıştı.

2017’de Güldiyar Tanrıdağlı ve Ertan Tekin ile birlikte “Rachmaninov Anatolian Project’i kaydetti. Bu albüm ünlü bestecinin lied’lerinin Anadolu enstrümanları ile çalınmış düzenlemelerinden oluşuyor ve türünde yapılan tek örnek olarak klasik müzik camiasında kabul görüyor.

2017’de İsveçli davulcu Mehmet İkiz ile kurdukları duo ile “Lahza” isimli albümü yayınladı ve yurt içi ve yurt dışında birçok festivalde yer aldı.

2018’de “Fermata“ isimli albümü yayınladı. Bu albümde perdesiz gitarın sınırlarını ilerletmek gayesi ile yazdığı müziklerini kaydetti.

2019’da International Guitar Night projesine davet edildi ve Luca Satricagnoli, Antoine Boyer ve Samuelito ile Avrupa, Amerika ve Kanada turnesini gerçekleştirdi.

2019’da “Lahza II” isimli albümü yayınladı.

2019’da bestelediği film müziklerinden “Beyaz Balina” ve Çağan Irmak’ın “Çocuklar Sana Emanet” filmlerinin soundtrack’lerini yayınladı.

2020’de International Guitar Night “2O’th Aniversary” turuna ikinci kez davet edilen ilk sanatçı olarak Mike Dawes, Jim Kimo West, Olli Soikkeli ile Amerika, Kadana turnesini tamamladı.

2020’de korona günlerinde “Arıyorum Hâlâ” isimli günlük niteliğinde bestelediği solo gitar müziklerini yayınladı.
Sanatçı gitarist olarak yurt içi ve yurt dışı konserlerine çeşitli projelerle devam etmekte, bir diğer yandan da albüm prodüktörlüğü, orkestra şefliği ve film müziği besteciliği yapmaya devam etmektedir.

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı