KİTAP

Ebru Ceylan İle ‘Tuhaf Duygular Tuhaf Diyaloglar’

Ebru Ceylan’ın “Tuhaf Dergi”de yayınlanan denemelerinden oluşan “Tuhaf Duygular Tuhaf Diyaloglar”, Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Ebru Ceylan, “Tuhaf Duygular Tuhaf Diyaloglar”da bir dedektif gibi insanları gözleyerek bir araya getirdiği, herkesin zaman zaman hissettiği tuhaf duygular ile karşısındakiyle yaşayabileceği tuhaf diyalogları okurla buluşturuyor.

“Önce kendinden kurtulacaksın. Başladığın noktaya dönmek istemiyorsan kendi yörüngenden çıkıp boşlukta kaybolmayı göze alacaksın. Cesur olacaksın. Başka yolu yok.”

“Hayatta her şeyin bir matematiği var. Hatta bir şiire konu olan her şey, birtakım nötron, elektron ve protonlardan oluşur. Hayatı, varlığı ve dolayısıyla da şiiri zenginleştiren şey de, bütün bu atom ve atomaltı parçacıkların kendi aralarında kurduğu sonsuz, matematiksel kombinasyondur. Bu, aynı zamanda gerçek sonsuzluğun da sebebidir. Hiçbir şey yok olmayıp, başka bir şeye dönüşürken, şiir bu kozmik hareketin rüzgarından ilham alır. Bu harekete bir anlam arar.”

Yayınevi: Doğan Kitap
Yazar: Ebru Ceylan
Kapak Resmi: Ahu Akgün
Sayfa Sayısı :
144
İlk Baskı Yılı : 2021
Fiyat: 28 TL

Ebru Ceylan Kimdir?

Ebru Ceylan

1976 yılında Ankara’da doğdu. 1992 yılında fotoğraf çalışmalarına başladı. Yurtiçi ve yurtdışında açtığı kişisel sergilerin yanı sıra, çeşitli karma sergilere katıldı. 1998 yılında ilk kısa metrajlı filmi Kıyıda’yı çekti. Bu filmle Cannes Film Festivali yarışmalı ana bölüme seçildi ve aynı filmle çeşitli ulusal ve uluslararası festivallere katılıp çeşitli ödüller aldı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi GSF Sinema-TV bölümünden mezun oldu. 2001-2004 yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi GSF Sinema-TV bölümünde lisansüstü eğitimi gördü. Çeşitli edebiyat ve sanat dergilerinde yazılar yazan Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan’ın çeşitli filmlerinde senarist, sanat yönetmeni ve oyuncu olarak görev aldı. Halen film, fotoğraf ve yazı çalışmalarını sürdürmekte.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı