SANATTANTİYATRO

Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Tiyatrosu Dokuz Yıl Sonra ‘Perde’ Dedi

1962 yılında kurulan Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Tiyatrosu, dokuz yıl aradan sonra “Hırsız” adlı oyun ile seyirci karşısına çıktı.

Gazanfer Özcan‘ın kızı Fulya Özcan ve torunu Tarık Ündüz yönetiminde ki Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Tiyatrosu‘nun yapımını üstlendiği, yönetmenliğini Kayhan Berkin‘in yaptığı “Hırsız” adlı oyun, ilk gösterimini Profilo Kültür Merkezi‘nde yaptı.

Oyunun gösterimi çok duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Oyun öncesi konuştuğumuz Tarık Ündüz, çok duygu dolu olduğunu, amaçlarının iki büyük ustanın isimlerinin bu tiyatro ile yaşatmak olduğunu söyledi.

Tarık Ündüz’ün annesi Fulya Özcan da oyunu izleyenler arasındaydı. Oyun sonrası, sahneye gelen Fulya Özcan, oyuncuları ve yönetmeni kutladı. Bu süreçte destek verenlere teşekkür etti.

Tarık Ündüz’ün de rol aldığı “Hırsız” oyunu yönetmeni, oyuncuları ile genç bir ekip. Tarık Ündüz, oyunun provaları sırasında bazı aksiliklerin yaşandığını, ancak bunları dostların destekleri ile aştıklarını dile getirdi. Tarık Ündüz, genç yaşına rağmen, üstlendiği büyük sorumluluğu çok iyi taşımakta.

Oyunun Künyesi

Yazan: Eric Chappell
Çeviren: Özcan Özer
Yöneten: Kayhan Berkin
Reji Asistanı: Nihan Aypolat
Dekor Tasarım: Ali Yalçıner
Afiş Tasarım: Ali Çam
Oyuncular (Alfabetik Sırayla)
Ceyda Tepeliler
Emir Ünver
Güzide Arslan
Şevket Süha Tezel
Tarık Ündüz

Oyuna Dair
“Evlilik yıldönümünüzü kutlamak üzere en yakın arkadaşlarınızla lüks bir restoranda harika bir gece geçirdiniz. Gecenin sonunda onları evinize davet ettiniz.

Ama o da ne!
Ev soyulmuş!
Ne hissedersiniz?
Peki ya hırsız evdeyse?
Hazır olun. Gece yeni başlıyor.”

Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Tiyatrosu 55. yılında Hırsız ile aşk, evlilik, arkadaşlık konularını sorgularken güldürmeye devam ediyor.

Haber-Fotoğraf-Röportaj: Nasuh Bektaş


Başa dön tuşu