MÜZİKSANATTAN

Hande Şan, ‘Hadi Eyvallah’ Dedi

Haber: Nasuh Bektaş  

Gripin grubunun keman sanatçısı, vokalisti Hande Şan “Hadi Eyvallah” dedi.
Alternatif pop müzikte yepyeni bir ses Hande Şan ilk teklisi, “Hadi Eyvallah” müzik severler ile buluştu. Keman sanatçısı Hande Şan “hadi eyvallah” ile alternatif pop müzikte yorumcu olarak  ‘ben de varım’ diyor. 

Volkan Konak, Murat Başaran, Rafet El Roman, Betül Demir, Ziynet Sali, Emel Müftüoglu, Gökhan Tepe, Zeliha Sunal, Ahmet Selçuk İlkan, Yeşim Salkım, Mirkelam ve son 10 yıldır ise Rock müziğin sevilen grubu GRİPİN’de keman Sanatçısı ve back vokal olarak sahne alan Hande Şan sözü Sumru Buyuran’a bestesi kendisi ve tek yumurta ikizi olan kardeşi Görkem Oker‘e ait “Hadi Eyvallah” adlı şarkısı ile müzik camiasında solist olarak yerini aldı.

Hande Şan, 'Hadi Eyvallah' Dedi1984 yılında İstanbul’da tek yumurta ikizlerinden kız çocuğu olarak dünyaya gelen Hande Şan, ikizi ile birlikte 3 yaşında iken müzikle tanıştı. Yine 12 yaşında ikizi ile birlikte İstanbul Teknik Üniversitesi devlet konservatuarına girdi. Keman ile ilk kez orada tanıştı ve o yıllardan bugüne kadar da çalmaya devam ediyor. Üniversite yıllarında kısa bir dönem solistlik yaparken Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ile yolu kesiştikten sonra birçok ünlü isme sahnede eşlik etti. Son 10 yıldır da ailem dediği GRİPİN grubu ile profesyonel sahne hayatı devam ederken, oğlu Ömer Arel Şan’a kalıcı bir miras bırakmak adına solist kimliği ile “Hadi Eyvallah” adını verdiği ilk teklisi ile ‘merhaba’ dedi.

Hande Şan, “Hadi Eyvallah” adlı şarkısının insanların hayattan, aşktan, yaşadığı tüm baskılardan sıkılıp, uzaklaşıp, kaçmak, her şeye eyvallah dediği bir şarkı olarak değerlendirirken Z kuşağına hitap ettiğini de dile getiriyor.

Hande Şan, 'Hadi Eyvallah' Dedi

Hande Şan, “Hadi Eyvallah” şarkısının stüdyo aşamasında ise, Metehan Köseoğlu, Görkem Oker, Yalçın Yıldırım gibi birçok değerli müzisyenler ile çalıştı.

Yaşar Kekeva Plakçılık etiketi ile müzikseverler buluşan Hande Şan, “Hadi Eyvallah”ın süpervizörlüğü Nida Şan, video klibinin yönetmeliğini Vahap Şen yaparken fotoğraflar ise Kemal Kekeva tarafından çekildi.

Bağışıklığın Arka Bahçesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu