HEYKELSANATTAN

Heykeller intiharları önler mi?

İngiltere’de erkeklerin intihar oranındaki artışa dikkat çekerek sorunu önlemek isteyen CALM, Londra’da bir binanın çatısına 84 heykel dikti.

İngiltere’de son yıllarda erkeklerin intihar oranındaki artış dikkat çekiyor. Ülkede her iki saatte bir erkek intihar ediyor. Bu da haftada 84 erkeğin intiharı demek. Erkeklerde intihar oranını düşürmek amacıyla 2006’dan bu yana çalışan Londra menşeli CALM, Project 84 isimli bir kampanyaya imza attı ve sipariş ettiği 84 heykeli bir binanın çatısına yerleştirdi.

Reklam ajansı adam&eveDDB ve Amerikalı heykeltraş Mark Jenkins iş birliğiyle hazırlanan çalışma için gerçek boyutta 84 erkek heykeli yaratıldı. Jenkins’in kendi özel bantlama tekniğiyle yaratılan heykeller, yakınlarını intihar nedeniyle kaybetmiş insanların yardımıyla oluşturuldu.

Geçtiğimiz aylarda Londra’da Southbanks’teki ITV stüdyolarının tepesine yerleştirilen bu heykeller bir hafta boyunca orada kaldı. TV kanalı da intihara yönelik programlar ve röportajlarla bu farkındalık kampanyasına dikkat çekti.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı