KİTAP

Mehmet Ali Tan’ın Yeni Kitabı ‘Pantolonlu Bulut’ Çıktı

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Mehmet Ali Tan’ın yeni şiir kitabı “Pantolonlu Bulut”, Kanguru Kitap etiketiyle yayımlandı.

Genel Yayın Yönetmenliğini Aydın Şimşek’in yaptığı Kanguru Yayınları tarafından basıma hazırlanan kitapta 87 şiir yer almakta olup, kapak tasarımı Nurgül Gökmen’e ait.

Adını, Mayakovski’nin aynı adı taşıyan şiirinden alan “Pantolonlu Bulut”un arka kapağı Mehmet Ali Tan‘ın bir şiirine ayrılmış:

Bizler hem sarhoş
Hem ayıklarız
Suda yüzen kayıklarız
Gün geceye girince
Güzeli sayıklarız
Haydi, oğlanlar oğlanlar
Niçin kızlar oynamıyorlar?
“Lariç çum terelelli
hayhahay”

Mehmet Ali Tan, önceki kitabı “Çın Çınn”da olduğu gibi yine rakının ve rakılı sofraların edebiyatını yapıyor. İronili ve eleştirel dili, yine ön planda. Tema ise her zaman hayatın kendisi. Mehmet Ali Tan, kitabıyla ilgili şunları söyledi; “Yazar, yapıtı ağzını açtığında ağzını kapatmalıdır der Nietzche; yazar, yazar, biter; söz okurun.”

Kendine özgü söyleyişiyle şiir severlerin ilgisini  çekecek olan “Pantolonlu Bulut”, internet satış sitelerinden ve “www.kanguruyayinlari.com” adresinden temin edilebilir.

Mehmet Ali Tan Kimdir?

1960 Isparta doğumlu. 1982’de Ankara Gazi Yüksek Öğretmen Okulunu bitirdi. Bir süre Ceyhan’da öğretmenlik yaptı. Yurt dışında dil tahsili gördü. Daha sonra kamuya girdi, özel sektörde de çalıştı. Çeşitli ülkelerde bulundu. Yaşam Sanat, Üvercinka, Kasabadan Esinti, Tmolos, Deliler Teknesi, Artemis, Şehir, Deliler Teknesi, Sin Edebiyat, Zil, Kanca gibi dergilerde şiir ve öyküleri yayımlandı. Bazı antolojilerde de yer aldı. İlk şiir kitabı “Çın Çınn”, 2020’de Klaros Yayınları’ndan çıktı. Ankara’da yaşamaktadır.Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ruh Sağlığını Korumak İçin 5 Öneri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu