MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Moğollar, Plak Formatında Çıkan ‘Anatolian Sun’ Albümü İle Karşınızda

Kariyerlerinin 52. yılını kutlayan Türk müzik tarihinin efsanevi grubu Moğollar; dünyaca ünlü Artone Studio’larında, direct – to – disc (doğrudan plağa kayıt) teknolojisiyle kaydedilen yeni albümleri ‘Anatolian Sun Part 1 & Part 2’ ile karşınızda.

Moğollar’ın direct – to – disc (doğrudan plağa kayıt) teknolojisiyle kaydedilen yeni albümleri “Anatolian Sun Part 1 Part 2” dijital olarak yayınlamıştı. Albümün plak versiyonu da çift plak olarak raflarda yerini aldı.

Tek Seferde Ve Canlı Kaydedildi

Grubun; 11 yıl aradan sonra gelen ve iki ayrı albüm halinde plak formatında da yayınlanacak olan albümü Anatolian Sun; Moğollar’ın konser performanslarına en yakın kayıtları olma özelliğini taşıyor. Herhangi bir düzenleme yapılmadan tek seferde ve tamamen canlı kaydedilen albüm; Gülbaba Records & Night Dreamer Records etiketiyle Murat Ertel‘in prodüktörlüğünde yayımlandı.

Burhan Şeşen: ”Sanatçının Fiyatı Olmaz”

Moğollar, Albümü Yeni Düzenlemelerle Hazırladı

Moğollar, albümdeki birkaç kült şarkı dışında tüm şarkıları yeniden ele aldı ve yeni düzenlemeler yaptı. Kayda girmeden önce yaklaşık üç hafta İstanbul’da yoğun provalar yapan grubun yeniden düzenleme yapmaya çalışırken ortaya yeni şarkılar çıkardığı da oldu. Albümün en büyük sürprizi ise Cem Karaca & Moğollar olarak 1973’te yayınlanan Gel Gel’in Moğollar tarafından 47 yıl sonra yeniden kaydedilmesi oldu. Moğollar’ın vokalisti Emrah Karaca bu vesileyle ilk kez babasının bir şarkısını seslendirmiş oldu. Kayıtlarda direct-to-disc (doğrudan plağa kayıt) teknolojisi kullanıldığı için, plağın her bir yüzü stüdyoda o yüzdeki şarkılar peş peşe çalınarak ve şarkı aralarındaki sessizlikler dahil gerçek zamanlı kaydedildi.

Moğollar Yeni Albüm

Polonyalı Sanatçı Monika Bulanda’dan Türkçe Parça: “Dur”

Anatolian Sun Part 1 Şarkıları

1. Selvi Boylum Al Yazmalım
2. 7/8 – 9/8
3. Gel Gel
4. Gam Yükü / Nilüfer
5. Dinleyiverin Gari
6. Çığrık
7. Düm Tek
8. Haliç’te Gün Batışı

Anatolian Sun Part 2 Şarkıları

1. Keşişleme
2. Bi’şey Yapmalı
3. Buzlar Çözülmeden
4. Toprak Ana
5. Iklığ
6. Berkay Oyun Havası
7. Ölüler Altın Takar Mı?
8. Alageyik Destanı

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı