KİTAP

Orhan Burak Acar’dan Fantastik Roman: ‘Ucube – Karanlık Denge’

Orhan Burak Acar’ın üçleme serisinin ilk kitabı “Ucube – Karanlık Denge” çıktı.

Tarihi psikolojik temalı, yarı fantastik türünde bir kitap olan “Ucube – Karanlık Denge”, Orhan Burak Acar‘ın fantastik üçleme serisinin ilk kitabı. Hikaye, milattan önce 2200 lü yıllarda Mezopotamya bölgesinde geçiyor. Zindanlarda vahşet ile büyüyen bir gencin zamanla insan olmanın ne demek olduğunu öğrenirken, bir yandan da amacına ulaşmaya çalışması konu ediniyor. Duyguları keşfederken, verdiği her karar farkında olmasa da tüm Mezopotamya bölgesinde başka bir kaos çıkarıyor.

Fantastik Kurgu, Çocuklar İçin Yararlı mı, Zararlı mı?

“Kim iyi, kim kötü, gerçek aslında nedir?”

Sürükleyici bir hikayeye sahip kitap, okura “Kim iyi, kim kötü, gerçek aslında nedir?” gibi sorgulamaları yaptırırken şifreyi çözmenin yollarını gösteriyor.

Orhan Burak Acar

İçinde sevgi barındıran ve asla pes etmeyenlerin kesinlikle okuması gereken bir roman olduğunu söyleyen Acar, ilk kitabı ile ilgili şunları söyledi: “Mezopotamya tarihi ve kültürünün esintilerini almış bu kitap sürrealist psikoloji konseptinde yazıldı. Bir insanın sevgi-nefret ikileminden beslenerek neler yapabileceğini sürükleyici bir hikaye ile gösteriyor. Karanlık duyguları gün yüzüne çıkarıp gerçekleştirme arzularını betimliyor. İnsanın kendi ile olan savaşında girdiği çatışmalar sonucu kişilik gelişimindeki evrim süreçlerini anlatıyor.”

Kitabın Konusu:

Osman’ın çocukluğundan beri maruz kaldığı acılar ve işkenceler, O’nu insanlık için büyük bir sınava hazırlamaktaydı. Sadece öldürmeyi bilen ve çocukluğunda ailesinden alınıp karanlık zindanlarda büyütülen Osman için nefretten başka bir duygu yoktu.

M.Ö. 2200’ lü yıllarda, Nagranlı Devleti Şahı’nın koruyucusu olması için eğitilen bu gencin özgürlük ve intikam için verdiği mücadele sırasında, yavaş yavaş insan olmanın ne demek olduğunu keşfetmesi kaçınılmazdı. Ancak dünyada kötülüğü yöneten ve yönlendiren ilahi güç Sadakatin Ateşi, Osman’ın yaşamını baştan aşağı değiştirecekti.

Geçmişi olmayan Osman’ın, özgürlüğünü kazanıp intikamını almak için, karanlık dengeye karşı vereceği savaş, birçok şeyin değişmesine sebep olacaktı. Her verdiği karar başka bir kaosun habercisi olurken; artık kendisine sorması gereken tek bir soru vardı.

Daha ne kadar ileri gidebilecek cesarete sahipti?

Turhan Selçuk’un Çizgileriyle, Siyasetin Göbeğinde…

UcubeYayınevi: İkinci Adam Yayınları
Sayfa Sayısı: 322
Basım Tarihi: Aralık 2020
Fiyat: 35 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu