RESİMSANATTAN

Özel olarak ‘Seçilen’ eserler bu sergide!

Usta ve deneyimli sanatçı Tülin Onat’ın Terakki Vakfı Sanat Galerisi için özel olarak seçtiği eserleri ‘Seçilen’ başlıklı bir sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

‘Seçilen’ başlıklı sergi, Sanatçı Tülin Onat’ın doğanın gizemini, sonsuzluğunu resmettiği ve Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nin mekanına uygun özel olarak hazırladığı bir seçkiden oluşuyor. Derinlikleri, rengin etkisi ile yaratılan 3. boyut ve kabarık dokuları ile dikkat çeken eserler, hem izleyiciye dokunma arzusu uyandırıyor hem de evrenin sonsuzluğu içerisinde yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculuk aynı zamanda usta bir sanatçının öğretileri ile evrenin gizemini de çözmeye yardımcı oluyor.

Duvarı yalnızca taşıyıcı eleman değil resmin bir parçası olarak gören Onat, bu sergisindeki eserlerini de Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nin mekanına uygun şekilde seçerek kürate etti. Resmin mekan ile birlikte düşünülmesi gerektiğine inanan sanatçı, mekanda yarattığı atmosfer ile bütünlük sağladı. Bu bütünlük, sanatçının soyut formlarını doğanın parçası haline getirdiği gibi izleyicinin de kendisini eserlerin içinde hissetmesine yol açtı.

Yerkürenin doğasında bir yolculuğa çıkmak, evrenin sonsuzluğunda ki gizemlere kapı aralamak istiyorsanız bu sergiyi 24 Kasım 2018 tarihine kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi‘nde ziyaret edebilirsiniz.

Terakki Vakfı Sanat Galerisi
Ebulula Mardin Cad. Öztürk Sok. 2
Levent – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı