SANATTAN

Sanat Yolculuğunda 50 Yıl!

50. Sanat yılını kutlayan Ressam Nazan Akpınar’ın ‘Sanat Yolculuğunda 50 Yıl’ adlı Resim Sergisi Derinlikler Sanat Merkezi’nde açıldı.

Oğuz Kemal Özkan/KitaptanSanattan.com

Sanat yolculuğunda 50. sanat yılını dolduran Ressam Nazan Akpınar’ın bu sergisinde eski resimlerinin yanısıra İstanbul Kültür Başkenti için yapmış olduğu İstanbul resimleri de bulunuyor. Sergide sanata ve İstanbul sevgisine adanmış bir hayatın izlerini bulabilirsiniz.

Ressam Nazan Akpınar tarihe ve doğaya yapılan katliamlara karşı sessiz bir tepki ve başkaldırı olarak ülkemizin mimari ve tarihi eserlerine, güzelliklerine sahip çıkabilmek adına resimler yapmaya karar verdiğini, sergide yağlı boya kullanarak realist çalışmalardan oluşan eserlerinin bulunduğunu belirtti. Ayrıca hocaları olan Hasan Kavruk, Ayetullah Sümer ve babası gibi ustalardan aldığı derslerle onların çalışmalarına yetişemese de çok yakın olduğunun altını çizdi.

Nazan Akpınar ‘Sanat Yolculuğunda 50 yıl Resim Sergisi’ Derinlikler Sanat Merkezi’nde  1–17 Ekim tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Derinlikler Sanat Merkezi
Adres: Valikonağı Cad. Hacı Emin Efendi Sok. No: 72 D 1 Teşvikiye Şişli/İstanbul
Telefon: 0212 2918255

IMG_0484
IMG_0454
IMG_0502
IMG_0496

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı