SANATTANTİYATRO

Şehir Tiyatroları Sezonu Açtı

Haber- Fotoğraf: Nasuh Bektaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tiyatro sezonunu, Savaş ve Barış oyunun ilk gösterimi ile açtı.

Tolstoy’un Dünya Klasiklerinden Savaş ve Barış romanından uyarlanan oyun, dünyaca ünlü yönetmenin Alexander Popovski rejisiyle sahnelendi.

Üç saati aşan oyun, farklı oyun teknikleri, muhteşem sahne dekoru ile izleyenlere büyülüyor. Dünyaca ünlü yönetmen, uzman ekip, usta oyuncular ve genç oyuncularla harmanlanmış oyun, izleyenleri sıkmadan oyunun ana temasını iletiyor.

Savaş ve Barış ana teması üzerinden hayatın her alanında yaşanan zıtlıklar, karşıtlıklar ustaca sahneleniyor.  Klasik sahne yönetimlerinin dışınca birçok farklı teknik kullanılan oyun izleyici çok etkiliyor.

Dün akşam hem tiyatro sezonun açılışı hem de Savaş Barış oyunun ilk gösterimi için özellikle sanatseverlerin ve sanatçıların katılımı yoğundu.

Oyun sonrası, Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever günün anlamını belirten bir konuşma yaptı. Tüm oyuncular ve sahne ekibi seyirciyi selamladı.

Savaş Ve Barış

Lev Tolstoy’un eseri ”Savaş ve Barış”, dünya edebiyatının en bilinen ve sevilen klasiklerinden biridir. Bir aile destanı, tarih yazını ve felsefi bir eser olmanın yanı sıra; çöküşün prensipler, ihtiras ve değişimin hikâyesi, Avrupa ve savaşın hikâyesi, zenginlik ve yoksulluğun, masumiyet ve yozlaşmanın hikâyesi, güçlü bir aşk hikâyesi – hepsi bir aradadır.?

Yazar: LEV TOLSTOY Yönetmen: ALEKSANDAR POPOVSKİ Süre: 03:10:00 Perde: 2

Şehir Tiyatroları

Oyunun Kadrosu

Yazan: Lev TOLSTOY
Uyarlayan: Eva Mahkovic
Çeviren: Aslı ÖNAL
Yöneten: Aleksandar POPOVSKİ
Müzik: Kiril DJAİKOVSKİ
Dramaturg: Başak ERZİ
Dekor Tasarımı: Sven JONKE
Köstüm Tasarımı: Canan GÖKNİL
Işık tasarımı: Osman AKTAN
Efekt tasarımı: Erhan AŞAR
Yönetmen yardımcıları: Cem BAZA, Çimen BATURALP, Yunus Erman ÇAĞLAR, Deran ÖZGEN

Oyuncular
Ayşegül İşsever,  Murat Bavli, Çağım Defne Gürmen Üstün, Levent Üzümcü, Can Başak,Doğan Altınel, Melisa Demirhan, Sefa Turan, Ersin Bağcıoğlu, İpek Uğuz, Mutlu Güney, Dilara Demirdüzen, Deran Özgen, Osman Kaba

Ultra İşlenmiş Gıdalar Yoluyla Sağlıksız Beslenmek Bizi Obez Yapıyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu