KARİYER & İŞ İLANIKURS VEREN

Tiyatro Gülgeç İle Masal Anlatımı: Kahramanım Çocuklar

26.01.2021

Tiyatro Gülgeç, pandemi döneminde çocuklara iyi gelmeyi hedefleyerek “Kahramanım Çocuklar” başlıklı bir ‘Masal Anlatımı’ etkinliği başlatıyor.

Tiyatro Gülgeç, bu etkinliği şöyle açıklıyor:

AMACI

Çocukların kendi varoluşlarıyla onurlandırılarak birey olma farkındalığı edinmeleri ve birlik duygusuyla biz bilincini oluşturabilmelerine destek sağlamak amacı ile zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz bir çalışmadır.

Artıkare Sanat Merkezi Heykel Atölyesi

SÜRE OLARAK

İki hafta süren çalışmamız, yol ve buluşma hikâyeleri, masal, kukla oynatımı yanı sıra, çocukların interaktif katılımı sağlanarak gerçekleşmektedir.

Kukla Turunç dünyaya tam da o gösteriye gelen çocukları bulabilmek için maceralı yollar aşarak gelmiştir ve hepsini uzayın derinlerinde bir yerlerde parladıkları için tanıyordur. Ama nereden tanıyordur? Hangi gezegenden gelmiştir? Neden gelmiştir? Hep birlikte yeniden bir kahramanlık öyküsü yazarak başka bir gezegene hayat taşıyacaklardır. Peki nasıl?

Katılımcı sayısına göre 40 dakika ile 60 dakika arasında değişebiliyor.

Not: Etkinlik 6 yaş ve üzeri için uygundur. Çalışmamızın amaçlanan etkiyi gerçekleştirebilmesi için gösteriye katılacak olan çocukların ailelerinden çocuklarının en parlak özelliklerini yazmaları istenir.

Yazan, masal anlatan oyuncu ve Kukla Turunç (Aktif kukla) : Bihter Gülgeç Saka
Teknik koordinasyon ve yan kuklalar: Emre Saka

Tiyatro Gülgeç

Tiyatro Gülgeç İletişim:
[email protected]
532 3722105
Etiketler

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı