KÖŞE YAZILARIOğuz Kemal Özkan

KitaptanSanattan.com 1. Yılını Doldurdu – Oğuz Kemal Özkan yazdı…

KitaptanSanattan.com 1. yılını geride bıraktı…

KitaptanSanattan.com olarak yayın hayatımıza başladığımız günden itibaren sizlere kitap ve sanat dünyasından objektif ve eleştirel haberler vermeye çalıştık. Eksiklerimizle fakat ‘doğru’nun tarafında olmaktan hiçbir vakit taviz vermemek üzere yola çıktık.

Karşılaşacağımız zorlukların başında güç hayranlığına teslim olmuş bir kitle olduğunu biliyorduk. Fakat er ya da geç haklıların kazanacağı ve birleşeceği umudunu her zaman koruduk. Bir diğer zorluk ise eleştiriye açık bir toplum olmadığımız gerçeği idi. Bu gerçek en cahilimiz için geçerli olduğu kadar, demokrat, eğitimli ve sanatçı geçinenlerimiz için de geçerli idi.

Ve kısa süre içerisinde bu zorluklarla yüzleşmeye başladık. Bilginin ve gerçek haberin güçlünün elinden çıktığı algısıyla hareket eden yığınların tabularını yıkmaya çalıştık, özellikle sanat dünyasında. Magazin ünlülerinin, magazin peşinde koşanların değil emekçi sanatçıların, sanatı kapitale dökenlerin değil kültür-sanata katkı koyanların, iktidara-paraya dalkavukluk yapanların değil haklının-doğrunun tarafında olduk.

Aslında bu çizgi her yıl binlerce site açılıp kapanan internet dünyasında internet çöplüğüne atılmak adına çok büyük bir riskti. Tutunabilmek ve varlığını gösterebilmek adına belki de yanlış bir yoldu.

Yeri geldi, ilkesiz galericiler tarafından tehdit edildik.
Yeri geldi, eleştiriye açık olmayan sanatçılar! tarafından aşağılandık.
Tekelleşen ve kapitale teslim olan yayıncılık dünyasında rakip görüldük.

Ve benzeri pek çok zorluklarla karşılaştık. Tüm bunlara rağmen 1 yıl gibi kısa bir sürede arkasında hiçbir güç, holding olmadan, hiç kimseye gebe kalmadan kitaptansanattan.com‘u yaşatmayı başardık.

KitaptanSanattan.com yayın hayatına hızla devam ediyor. Sitemiz tüm yazarlara, sanatçılara aydınlık bir toplum yaratma yolundaki mücadelelerinde kurulan tekellere, örülen duvarlara karşı seslerini duyurmak adına üzerine düşeni yapmaya devam edecek. Bizi takip etmeye devam edin…

Oğuz Kemal Özkan

Kitap devrimi hayatt

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı