KİTAP

Benzersiz Bir İş Yönetim Kitabı

“Başarı, Dün-Bugün-Yarın”

Meslek yaşamında uzun yıllar organizasyon, kalite, yönetim sorunları üzerine teori ve pratiği birleştiren Mustafa Tuğrul Edis, Caretta Kitap tarafından Tortuga markasıyla yayınlanan son kitabı “Başarı, Dün-Bugün-Yarın”da, krizlerdeki benzer özellikleri ve temel neden–sonuç ilişkilerini görmenin mümkün olduğunun altını çiziyor.

Caretta Kitap tarafından Tortuga markasıyla yayınlanan “Başarı, Dün-Bugün-Yarın”, Kasım ayında okurlarıyla buluştu. Mustafa Tuğrul Edis son kitabı, “bugün, hata yapacağım bir gün değil” diyerek işe başlamanın önemine vurgu yapıyor:

“Başkalarının ne ve nasıl yaptığından çok, kendi şartlarına odaklanarak çalışmak, genel beklentilerden vazgeçerek kendi görüşünün ışığında ilerlemek, umudu asla elden bırakmadan devam etmek…”

Başarı; Dün, Bugün, Yarın, sorunlara yaklaşırken farklı bakış açılarına sahip olmanın önemine vurgu yaparken, krizlerin farklılıklara bürünerek ve her seferinde yeniymiş izlenimi bırakarak ortaya çıktığının; oysa incelendiğinde krizlerdeki benzer özellikleri ve temel neden–sonuç ilişkilerini görmenin mümkün olduğunun altını çiziyor.

Mustafa Tuğrul Edis, “Umudu asla elden bırakmadan çalışmak yararlıdır” diyor ve ekliyor:

“İş yaşamının hangi seviyesinde olursanız olun, önce her konuda kendinizle konuşmanız ve doğru bir sonuca ulaşmanız gerekir.”

YAZAN: M. Tuğrul Edis
SAYFA SAYISI: 192
ÖLÇÜSÜ: 13 cm x 20 cm
TÜRÜ: İş Yönetim
FİYATI: 50 TL
YAYIN TARİHİ: Kasım 2022

carettakitap.com

Mustafa Tuğrul Edis Kimdir?

Edirne’de doğdu, çocukluğu İzmir çevresinde geçti. Rumeli kökenli geniş bir aileden geldiğinden masallar, efsaneler ve öykülerle büyüdü. Babası şair ve öğretmen, dolayısıyla küçük yaşta yazmaya ve not almaya alıştı.

İlk şiir kitabını 1998 yılında çıkardı. 2006 yılında bir fotoğraf sergisi açtı. Uzun yıllar uluslararası faaliyet gösteren yabancı firmalarda görev aldı. Organizasyon, kalite, yönetim sorunları üzerine teori ve pratiği birleştiren, sonuç almaya ve sinerji oluşturmaya yönelik çalışmalarına hız verdi.Antarktika dahil beş anakara üzerinde farklı ülkelere seyahat etti. İki arkadaşıyla birlikte İzmir’de GT Art &Interiors sanat galerisi bulunuyor.

Deneyimlerini, düşüncelerini ve hayallerini paylaşmayı, sabırla bekleyerek keşfetmeyi seviyor. Başarının özüne yolculuğun, geleceği değiştirmek için birlikte çalışmak ve inanmak olduğu düşüncesiyle, amacına ulaşmak en büyük hedefidir.

Academy of Management üyesi. Evli ve iki çocuğu var. İngilizce biliyor.

Yayınlanmış 12 kitabı var. “Başarı. Dün, Bugün, Yarın”, yazarın ”Yaşamak Ya Da Yaşadığımızı Sanmak? Düşey-Yatay” ve “Birlikte Başarmak”tan sonra Tortuga yayınlarındaki üçüncü kitabı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu