KİTAP

Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı

Bedri Baykam’ın Yeni Kitabı Okurlarla Buluştu

“Toplumun bugün anladığı anlamda ‘aldatma’ diye bir kavram yoktur. Tersine, ‘Ömür boyu başka hiç kimse ilgimi çekmeyecek ve önümüzdeki 60 yıl başka hiç kimseleri beğenip ilgilenmeyeceğim’ illüzyonu ile toplumun tüm katmanları aldatılmıştır. Bütün ilişkilerin sosyolojisi ve akışı bu illüzyona dayalı yanılgı üzerine kurulmuş, insanlar doğdukları andan itibaren aşılanan bu kodlarla şartlandırılmışlardır. Böyle bir sonsuz tekeşlilik dayatmasına insanların çakılıp kalmasını beklemek, kuşlardan bayramlarda veya Noel günü uçmamalarını beklemek kadar saçmadır.
Öte yandan insanlar bir de ‘aile’ kavramına, anne baba sevgisine odaklanarak yaşamaya alışmışlardır. Aile kurma güdüsünün temeli olan ‘aşk’, insanları köreltip onlara en büyük güç ve zaaflarını derinliklerinde hissettiren temel bir duyudur.
İnsanların tüm ömrü, bu okuduğunuz paragrafların uzlaşmaz görünen çelişkileri arasında çarmıha gerilerek, büyük oranda ömürleri boyunca işkence görerek geçer…”

“*Genel ve Çok Özel İlişkilerin SAKINCALI El Kitabı*”nı bu cümleler ile sunan Bedri Baykam, insanlık tarihinin en tehlikeli konusunun en derinlerine iniyor.

Baykam, 31. kitabı olan “Sakıncalı” ile dünya var olduğundan beri nesilden nesle aktarılan tabuları sansürsüzce masaya yatırıyor; bilimsel araştırmaları geçmiş ve bugün üzerinden çalkalayarak giderken, yaklaşmakta olan robot partnerlerin tehlikeli gölgesini ve bu kıskançlık kavgaları içinde geçip giden o kısacık hayatımızın esas değerini okura hissettirmek istiyor.

Kıskançlıktan poligamiye, dünyanın en eski mesleğinden #MeToo’culara, porno endüstrisinden feminizme, ünlülerin seks skandallarından yapay zekâ-robotika sevgililere, Lolitalar’dan olağan metreslere kadar, bugün uluorta konuşmaktan utandırıldığımız ne varsa bilim, felsefe, tarih, inanç hatta yer yer magazin düzleminde eteğindeki taşları döken “*Genel ve Çok Özel İlişkilerin SAKINCALI El Kitabı*” okurla Kırmızı Kedi Yayınları etiketi ile buluştu.

Bedri Baykam Sakıncalı El Kitabı

Kitap Adı
Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı

Yazar
Bedri Baykam

Yayınevi
Kırmızı Kedi

Hamur Tipi
2. Hamur

Sayfa Sayısı
736

Ebat
13,7 x 23

İlk Baskı Yılı
2022

Baskı Sayısı
1. Basım

Dil
Türkçe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu