MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Haluk Çetin’den 3. albüm: ‘Yürüdüm Sana Doğru’

Haluk Çetin’in 3. solo albümü ‘Yürüdüm Sana Doğru’ Ada Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Ulusal Kanal‘da uzun yıllar müzik programı hazırlayıp sunan müzisyen Haluk Çetin‘in yeni albümü ‘Yürüdüm Sana Doğru’ Ada Müzik‘ten çıktı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan sanatçı, İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukat olmasına rağmen müzisyen kimliği ile yaşamını sürdürüyor.

Albüm, Haluk Çetin’in çağdaş şairlerimizin şiirlerinden bestelediği 10 şarkıdan oluşuyor. Ataol Behramoğlu, Nâzım Hikmet Ran, Metin Güven, Namık Kuyumcu, Hüseyin Haydar, Gökhan Hoştürk, Tuğrul Keskin, Ruhan Odabaş, M. Oğuz Mucuroğlu‘nun şiirlerini kendi besteleriyle bu albümde buluşturan Haluk Çetin’in Ataol Behramoğlu ve Cezmi Ersöz ile iki ortak albümü ve iki solo albümü bulunmaktadır. İlk solo albümü ‘Şiiriçi Şarkılar’ı da yine Ada Müzik’ten çıkartan Haluk Çetin’in Ulusal Kanal’da uzun yıllar hazırlayıp sunduğu programının adı da ‘Şiiriçi Şarkılar’dır.

Albümde; büyük şair Nâzım Hikmet Ran‘a ait bir şiir olan ‘Vatana Düşman’, Hüseyin Haydar‘a ait bir şiir olan ‘Türkan Saylan Türküsü’ ve Oğuz Mucurluoğlu‘nun engelli dostlara ithaf ettiği ‘Dinle Kardeşim’ öne çıkan şarkılar arasında yer alıyor. Tüm şarkıların (‘Pervasız’ hariç) düzenleme, miks, mastering ve tüm enstrümanlar Haluk Çetin’e ait. Albüm fotoğrafları Doğan Kemancı, grafik tasarımı ise Ragıp İncesağır imzası taşıyor.

Bu albüme kitapdevrimi.com’dan ‘1 Kitap’ hediyesi ile birlikte ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/cd-dvd-plak/muzik/yurudum-sana-dogru-haluk-cetin/
Başa dön tuşu