RESİMSANATTAN

Mean Art Project Space, ‘I MEAN IT’ ile açılış yaptı!

Mean Art Project Space, Karaköy’de Monika Bulanda, Marjam Oskoui ve Umay Umay’ın eserlerinden oluşan ‘I Mean It’ sergisi ile açılış yaptı.

Bir sanat tutkunu olan Metin Di Matri‘nin küratörlüğünde gerçekleşen ‘I Mean It’ sergisi, birbirinden değerli 3 kadın sanatçının özel seçkisinden oluştu. Özel bir sanat alanı yaratmak için çalışmalara başladığını belirten Metin Di Matri, Monika Bulanda, Marjam Oskoui ve Umay Umay gibi 3 değerli kadın sanatçı ile bu projeye başlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

İşlerinde özgün teknik ve malzeme kullanan ve aynı zamanda müzisyen olan Monika Bulanda, izleyiciyi soyut bir alanda keşfe çıkarırken kendi gerçekliklerini de arayışa sevk ediyor.


Almanya doğumlu olan ve Amerika’da sanat hayatına devam eden Marjam Oskoui, güneş ışığının karanlıktan şafak vaktine kadar geçirdiği süreyi fırça darbeleriyle anlatırken ortaya çıkan eserleriyle adeta karanlığı aydınlığa çeviriyor.
Ressam ve performans sanatçısı Umay Uzay ise, kadın hakları ve cinsiyet ayrımcılığı konularında gösterdiği hassasiyeti model üzerinden çalıştığı kadın figürü ve kompozisyonları üzerinden izleyiciye aktarıyor.

 

 

Sanata aşkla bağlı olduğunu söyleyen serginin ev sahibi Metin Di Matri, “Sanatta iki seçeneğiniz var, ya yaratıcı olacaksınız ya da ruhunuzu şeytana satacaksınız.” derken yaratıcı bir uygulama alanı için bu projeyi başlattığını vurguladı.

 

 

 

Marjam Oskoui’nin çalışmalarını buradan izleyebilirsiniz:

 

Başa dön tuşu